T3 Vakfı burs başvuru ekranı... Burs ne kadar, nasıl alınır, son başvuru tarihi ne zaman?

Mütevelli Heyeti Başkanlığını Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın damadı Selçuk Bayraktar'ın yaptığı Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı, (T3 Vakfı), bu yıl 2000 öğrenciye burs vereceğini açıkladı. Peki T3 Vakfı bursu nasıl alınır? Burs miktarı ne kadar? Başvuru tarihleri ne zaman? T3 Vakfı bursuna dair merak edilen her şey haberimizde...

Eğitim 10.11.2021 - 09:23 10.11.2021 - 09:23 Ali Parim

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı), geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Milli Teknoloji Hamlesi'nin öncü ismi merhum Özdemir Bayraktar adına bu yıl 2000 öğrenciye burs vereceğini bildirdi. Vakıtfan yapılan açıklamada,  3 farklı program ile ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerine burs imkanı sağlanacağı belirtildi. Peki T3 Vakfı bursundan kimler faydalanabilir? Burs ücretleri ne kadar? Başvurular ne zaman ve nereden yapılacak?

T3 VAKFI BURSU KİMLERE VERİLİYOR?

Vakıf, biraz öncede ifade edildiği üzere 3 farklı program kapsamında burs veriyor. Bu programlardan bir tanesi, Yükselen Yıldız Burs Programı... Bu programa İstanbul genelinde lisans ve lisansüstü öğrencileri başvuru yapabiliyor. 

Burs ücreti ne kadar?  Yükselen Yıldız Burs Programı'yla 100 öğrenciye 10 ay boyunca aylık 1200 TL burs sağlanacak.

Bir diğer program ise Eğitmen-Mentor Burs Programı... Bu programa ise Deneyap Teknoloji Atölyelerinin bulunduğu illerdeki üniversitelerin mühendislik, PDR, psikoloji, sosyoloji, BÖTE ağırlıklı bölümlerde eğitim gören lisans ve lisansüstü öğrencileri başvuru yapabiliyor.

Burs ücreti ne kadar?  Eğitmen-Mentor Burs Programıyle 400 öğrenciye 10 ay boyunca aylık 1200 TL burs sağlanıyor. 

Son program ise Eğitim Desteği Burs Programı... Söz konusu programla Türkiye genelinde ihtiyaç sahibi öğrencilere burs desteği sağlanması amaçlanıyor. Programa ortaokul, lise veya üniversitede öğrenim gören ihtiyaç sahibi her öğrenci başvurabiliyor.

Burs ücreti ne kadar? Eğitim Destek Burs programı ise toplam 1500 öğrenciye 10 ay boyunca verilecek. Burs ücreti aylık 750 TL olarak belirlendi. 

BURS BAŞVURULARI NE ZAMAN VE NEREDEN YAPILIYOR?

Burs imkanından faydalanmak isteyen öğrencilerin 30 Kasım 2021 tarihine kadar vakitleri var. Başvurular T3 Vakfı'nın resmi internet adresi üzerinden alınıyor. Ayrıca aynı adreste burs programlarına ve başvuru sürecine ilişkin detaylı bilgi de yer alıyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@