Terörist Kim?

Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nda Değişiklik Yapılması Hakkında 6771 Sayılı Kanun Resmi Gazete'de yayımlandı.

Suay Karaman 13.02.2017, 20:12
Terörist Kim?

TERÖRİST KİM?

Suay Karaman

Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nda Değişiklik Yapılması Hakkında 6771 Sayılı Kanun Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna bağlı olarak Yüksek Seçim Kurulu (YSK), halk oylaması tarihini 16 Nisan 2017 Pazar günü olarak açıkladı. Ancak YSK’nin bu açıklamasından birkaç gün önce Bekir Bozdağ ve Binali Yıldırım ile Tayyip Erdoğan 16 Nisan 2017 tarihini açıklamışlardı. Ülkemizde YSK gibi bir kurum varken, bu kişilerin hangi yetkiye dayanarak bu tarihi açıkladıkları soruşturulmalıdır. Çünkü bu açıkça hukuk tanımazlıktır.

Numan Kurtulmuş; “inşallah bu millet referandumda evet derse, terörle mücadeleye de evet demiş olacaktır” diyerek, toplumu ayrıştırmaktadır. Toplumda terörle mücadeleye hayır denmiyor, teröre hayır deniyor. Terörle mücadeleye kimin engel olduğu da soruşturulmalıdır.

Siyasi iktidar tarafından sık sık tekrarlanan bir cümle var; “Hayır diyen teröristtir.”  Teröristi “hayır” diyenlerde aramak, en büyük aymazlık ve yanılgıdır. Öcalan'a ‘sayın’, şehide ‘kelle’ diyenlere, Habur’da teröristleri davul zurna eşliğinde, kahraman gibi alkışlarla karşılayanlara ne denir? Habur’da seyyar çadır mahkemelerini kuranlara ne denir? Teröristleri Oslo’da ve Dolmabahçe’de aramak gerekmez mi? Oslo’da “istemediğiniz yöneticileri görevden alırız” diyenler, terörü azdıranlardır. Yollara bombalar döşenip, hendekler kazılırken bunları görmeyenler ve destek olanlar, terörü bugünlere getirenler değil midir?

İmralı'da PKK terör örgütüne teslim olanlar, Öcalan'ın mektubunu Diyarbakır meydanında, TBMM'nde okutanlardır. PKK terör örgütünün başı Öcalan ile gizli görüşmelerde bulunup, yasa çıkaranların maskeleri düşmüştür. Kendilerini ihanet ötesi bu korkunç durumdan kurtarmak için, “hayır diyen teröristtir” diyenler, halk oylamasında evet çıkması için her yolu deneyeceklerdir.

Ancak hayır diyenleri terörist ilan etmek bile kendilerini kurtaramayacaktır.  Bitirilmiş bir terör ile devraldıkları ülkemizi 15 yıldır yönetenler, terörü beslemişler ve büyütmüşlerdir. PKK terör örgütünün Suriye Kolu olan PYD’yi, PYD bayraklarıyla topraklarımızdan Suriye’ye geçirenlerin, PYD'ye devlet kesesinden yemek ısmarlayanların, hastanelerimizi teröristlerin hizmetine verenlerin, İŞİD ve Hizbut Tahrir adlı terör örgütlerine destek verenlerin, kısaca bütün hücrelerine terör işleyenlerin, herkese terörist demesi normaldir.

Yıllardır ülkemizde sivil darbe yapanlar, Fethullah adlı CIA ajanına “ne istedikler de vermedik” diyenlerdir. “Avrupa ülkeleri monarşi ile demokrasiyi birlikte yaşatma yoluna giderken, biz hanedanı ülke dışına çıkartıp cumhuriyeti ilan ettik” demek, padişahlık isteğini dışa vurmaktır. “1923 tamamıyla bir yabancılaştırma, değerlerimizden kopma dönemidir” diyen Nuri Pakdil adlı İslamcı yazarı ziyaret ederek, önünde el pençe duranlarla, demokrasiden payını alamamış zavallılarla, ne laik cumhuriyete, ne de demokrasiye sahip çıkmak mümkün değildir. Hayır diyen teröristse, hayır diyen darbeciyse, hayır demek suç ise, o halde neden halk oylaması yapılıyor? Hayırdan korkanlar, evetlerinde boğulacaklardır..

13 Şubat 2017

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@