Bayrak

17 Eylül 2015 Perşembe günü Ankara’da çeşitli demokratik kitle örgütlerinin katıldığı ‘bayrağını al gel’ çağrısıyla “Teröre Hayır, Kardeşliğe Evet” yürüyüşü kimilerine dert oldu, kimilerini korkuttu.

Suay Karaman 28.09.2015, 22:23
Bayrak

BAYRAK

Suay Karaman

17 Eylül 2015 Perşembe günü Ankara’da çeşitli demokratik kitle örgütlerinin katıldığı ‘bayrağını al gel’ çağrısıyla “Teröre Hayır, Kardeşliğe Evet” yürüyüşü kimilerine dert oldu, kimilerini korkuttu. Ankara’da dalgalanan binlerce Türk Bayrağı, PKK terör örgütünü ve siyasi uzantısı olan HDP’yi ağır baskı altına aldı.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın bu yürüyüş öncesinde söylediği sözler ilginçtir, ilginç olduğu kadar düşündürücüdür: “Bayrağını al gel teröre karşı yürüyelim, dersen bu çarpıtmadır. Ortada bayrağa saldırı yok ki. Irkçılığı, faşizmi Kürtlere karşı körükleyebilecek tehlikeli bir çağrıdır. Kürtler nerede bayrağa saldırmıştır ki sen ‘bayrağını al gel Kürtleri protesto edelim’ diyorsun?”

Bu sözlerin tümü gerçek dışıdır, öncelikle protesto edilen Kürtler değil, terör eylemleridir. PKK terör örgütü elemanları direklerden Türk Bayraklarını indirirken, Türk Bayraklarını parçalayıp yakarken, Selahattin Demirtaş neredeydi? Birkaç provokatif olay dışında Kürt vatandaşlarımıza karşı ırkçılık yapıldığı ve faşizm uygulandığı çarpıtmadır. Türk Bayrağı taşımak nasıl bunu körükleyebilir?  HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ ise: “O bayrağın alında, kızılında Kürt’ün, Türk’ün, Laz’ın, Çerkez’in bütün Türkiye halklarının kanı var” demiştir. Bu söylemin üzerine Türk Bayrağı’na sahip çıkması gereken Figen Yüksekdağ, her zaman olduğu gibi bulanık suda balık avlayarak dolaşmaktadır. Keşke terör örgütünden izin alabilseler ve yürekleri yetebilseydi, bu yürüyüşe Selahattin Demirtaş ve takımı da katılabilseydi.

Demirtaş ve Yüksekdağ bu sözleriyle terörü protesto edemeyen Kürt ırkçısı olduklarını bir defa daha kanıtlamışlardır. PKK, faşist, ırkçı, kandan beslenen ve emperyalizmin emrindeki bir terör örgütüdür. Bu terör örgütünün siyasi uzantısı HDP, PKK terör örgütünün ülkemizde yaptığı terörün protesto edilmesini içine sindiremediği gibi, yandaşlık yapmaktadır.

“Seni başkan seçtirmeyeceğiz” kandırmacası sonucunda seçmene sempatik gözüken HDP’ye oy veren sahte solcuların ve aydın insan taklitlerinin de bu terör olaylarında sorumluluğu bulunmaktadır. Her türlü etkinliklerinde terör örgütünün paçavrasını ve çocuk katili ele başlarının posterlerini kullananların Türk Bayrağı’na karşı olmaları, bunlara oy verenler için ders alınması gereken bir durumdur.

1982 Anayasası’nın 3. maddesinde: “Türkiye Devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür. Dili Türkçe’dir. Bayrağı, şekli kanununda belirtilen, beyaz ay yıldızlı al bayraktır. Millî marşı “İstiklal Marşı”dır. Başkenti Ankara’dır.” yazmaktadır. Türk Bayrağı, Türk Milletini temsil eder. Türk Milletini ise büyük önder Atatürk şöyle tanımlamıştır; "Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran Türkiye Halkına, Türk Milleti denir.”

Eşsiz lider Atatürk’ün “Ne mutlu Türküm diyene” sözü de, bu birliği anlamlandırmaktadır. Türk Bayraklı kardeşlik mitingi halkı tahrik etmez, Türk Bayrağı’na dayanamayanlar, emperyalizmin hizmetinde olanlardır. Bizler Kemalizm’in ilke ve devrimlerini özümseyen yurtseverler olarak şöyle sesleniyoruz: Al bayrağını al eline, hep birlikte karşıyız emperyalizme…

İlk Kurşun Gazetesi, 28 Eylül 2015

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@