Windsurf Dünya Kupası Türkiye Ayağı 17 Ağustos'ta Başlıyor

Profesyonel Windsurf Birliği (PWA) Windsurf Dünya Kupası, bu yıl dünyaca ünlü Türk ve yabancı rüzgar sörfçülerinin katılımıyla 17

Haberler 04.08.2015, 14:49
Windsurf Dünya Kupası Türkiye Ayağı 17 Ağustos'ta Başlıyor

İSTANBUL(ANKA)- Pegasus Hava Yollarının 9.kez ana sponsorluğunu üstlendiği PWA Windsurf Dünya Kupası yarışlarının Türkiye ayağı olan Pegasus Airlines PWA Windsurf Dünya Kupası, bu yıl 17-22 Ağustos arasında dünyanın dört bir tarafından gelen ünlü rüzgar sörfçülerini ağırlayacak.

Alaçatı’da gerçekleşecek turnuva öncesi bugün, Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, Pegasus Hava Yolları Ticaretten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Güliz Öztürk, PWA Yönetim Kurulu Başkanı Jimmy Diaz, Sportworks Ajans Başkanı Kutlu Torunlar ve turnuvada yarışacak Türk sporculardan Fulya Ünlü ve Bora Kozanoğlu’nun katılımlarıyla bir basın toplantısı düzenlendi.

-“TÜRKİYE’DE SÖRF SPORUNU YAPANLARIN SAYISI 15 BİNİ AŞTI’’-

Pegasus Hava Yolları Ticaretten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Güliz Öztürk, Türkiye’de sörf sporunu yapanların sayısının 15 bini aştığını ve Türkiye Yelken Federayonu’na kayıtlı olarak sörf turnuvalarında aktif katılım gösteren sporcuların sayısının 5 bine yaklaştığını belirtirken, “Biz PWA Windsurf Dünya Kupası sponsorluğunun yanı sıra 5 yıl önce Türkiye Yelken Federasyonuyla Pegasus Türkiye Wind Surf Ligi’ni başlattık ve düzenliyoruz. Yürüttüğümüz bu çalışmalarda da amacımız Türkiye’nin farklı illerinde bu sporun yaygınlaşmasına ve sporcuların yetişmesine destek olmak. Windsurf sporuna destek vermeye başladığımızdan bu yana oluşan bu gelişmeyi görmek çok memnuniyet verici. Türkiye’nin birçok bölgesinde sörfe olan ilgi her geçen yıl artıyor. Türkiye’deki sörf okullarının sayısı 5 yıl önce 10’dan azken şuanda 50’yi geçkin sörf okulu bulunuyor ve bu okulların 10’dan fazlası Alaçatı’da. Türkiye’de hiç sörfle ilgisi olmayan Zonguldak, Adana, Mersin Tekirdağ-Şarköy gibi illerde sörf okulları açılıyor ve açılmaya da devam ediyor. Bu bölgelerde yetişen sporcular Türkiye’ye hem ulusal hem uluslararası alanlarda temsil ediyor. Sörf sporu yapanların sayısı 15 bini geçmiş durumda, federasyona kayıtlı sporcuların sayısı da 5 bini aşmış durumda bu da yüzde 50’lik bir artışı gösteriyor bize” dedi.

-“TURNUVA ÇOCUKLARIMIZIN İŞ SAHİBİ OLMASINI SAĞLIYOR’’-

Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç turnuvaya katkılarından dolayı Pegasus ailesine teşekkür ederken, “Turnuva Çeşme’ye ne katıyor diye soracak olursak öncelikle çocuklarımızın iş sahibi olmasını sağlıyor, işletmecilik, eğitimcilik ve antrenörlük yaparak ciddi bir gelir elde etmiş oluyorlar. Ayrıca bölgede yaşayan insanlarımız sörf okulu sahibi olmaya başladı. Bölgemizde ciddi sporcular yetiştirmeye başladık. Herkesi çeşmeye bu zevkli şöleni izlemeye davet ediyorum” dedi.

-“TÜRK SPORCULARIN SAYILARININ VE BAŞARILARININ ARTMASI BİZİ MUTLU EDİYOR”-

Rüzgar sörfünün dünyanın en ilham verici, ekstrem sporlarından biri olduğunu belirten PWA Yönetim kurulu Başkanı Diaz ise konuşmasında “Alaçatı, rüzgar sörfüne elverişli yapısı ve sörfçülerin yaşam tarzına uygunluğu ile mükemmel bir sörf merkezi. Pegasusun ve çeşme belediyesinin verdiği destek ile Alaçatı, 9 yıldır PWA Windsurf Dünya Kupası’nın en heyecanlı yarışlarına ev sahipliği yapan merkezler arasında. Bu yıl Alaçatı ayağında 30 ülkeden gelen windsurfçüler büyük ödül için mücadele edecek. Yarışlara katılan Türk sporcuların da her geçen yıl sayılarının ve başarılarının artması bizi mutlu ediyor’’ dedi.

Sportswork Ajans Başkanı Kutlu Torunlar yıllardır devam eden kupanın önemini vurgularken şunları kaydetti:

“Eski bir olimpik milli sörfçü olarak sörf alanında dünyanın en çok bilinen ve takip edilen turnuvalarından olan PWA Windsurf Dünya Kupası'nın bir ayağının yıllardır ülkemizde gerçekleşmesine katkı sağlamış olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Bu tür organizasyonlarda başarıyı, istikrar ve doğru iş ortakları getiriyor. Bu vesileyle Surf

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@