Uluslararası Altın Kemer Karakucak Güreşleri başladı

ERZURUM Büyükşehir Belediyesi tarafında düzenlenen Uluslararası Üçüncü Altın Kemer Karakucak Güreş turnuvası kortej yürüyüşü ile başladı.

Haberler 19.08.2016, 16:12
Uluslararası Altın Kemer Karakucak Güreşleri başladı
Zafer KUMRU/ERZURUM, () - ERZURUM Büyükşehir Belediyesi tarafında düzenlenen Uluslararası Üçüncü Altın Kemer Karakucak Güreş turnuvası kortej yürüyüşü ile başladı. Olimpiyat Parkındaki güreş arenada üç gün sürecek turnuvada derece alanlara 237 altın dağıtılacak.

Uluslararası Altın Kemer Karakucak Güreş turnuvası, bugün gerçekleştirilen kortej yürüyüşü ile başladı. Kortej Yürüşüne Vali Seyfettin Azizioğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Mehmet Sekmen, sivil toplum örgütleri ve siyasi parti temsilcileri ve ile güreşçiler katıldı. Ulu Cami önünde başlayan kortej yürüşü Mehter Marşları eşliğinde Atatürk Heykelinin bulunduğu Havuzbaşına kadar devam etti. Baş güreşçisine verilecek altın kemeri sporcular taşıdı.

Kortej yürüyüşünün ardından Olimpiyat Parkına geçildi ve Güreş Arena'nın açılışı yapıldı. Cumartesi günü yapılacak Minikler ve Yıldızlar kategorisinde 7 ayrı kiloda yarışacak güreşçilerden birincilere 3, İkincilere 2, üçüncülere 1'er altın hediye edilecek. Pazar günü yapılacak büyükler kategorisinde 8 ayrı kiloda yarışacak güreşçilerden birincilere 12, ikincilere 5, üçüncülere 3 altın, başta ise birinciye 20, ikinciye 10, üçüncüye 5 altın verilecek.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@