Türkiye Kadınlar Voleybol Ligi Haberleri

Spor 12.10.2020, 16:29
Türkiye Kadınlar Voleybol Ligi Haberleri

Türkiye’nin en kapsamlı Voleybol haberlerini bulacağınız sayfamızda önceliği kadınlar Voleybol Ligine vermeyi uygun bulduk. Voleybol konusunda son yıllarda büyük başarılara imza atan kadın milli voleybol takımımızdan lig haberlerine kadar her türlü bilgiyi ayrıntılı şekilde sizlerle paylaşacağız. Kadınlar Voleybol Liginde takımların haberlerinden milli oyuncularımıza kadar her türlü bilgiyi bulacaksınız.

Spor olarak artık çok fazla takip ettiğimiz Voleybol için gelin önce kısaca bilgilenelim. restspor İnternet sayfasını takip ettiğinizde en güncel kadınlar voleybol ligi haberlerine de ulaşabiliyorsunuz. Üstelik hem ülkemizden hem de dünyadan voleybol haberleri de bu sitede yer alıyor!

Kadın Voleybol Takımının Kuruluşu ve Günümüz

Voleybol daha 1800’lü yıllarda Amerika’da çok popüler bir spor dalı olup Ülkemize de yine Amerikalılar tarafından tanıtılmış bir spordur. 1924 de kızlar arasında lise ve üniversite düzeyinde sadece kendi aralarında eğlence için ilgilenilen bir faaliyet iken 1954 yılında; Fenerbahçe Spor kulübü tarafından Kadın Voleybol Takımı kurulmuştur. Bu süreçten sonra

Türkiye de voleybol 1963 yılı itibariyle yeni bir sürece girerek Avrupa’ya Kadın Voleybol Takımı ile Milli takım gönderebilir duruma gelinmiştir. 2000’li yıllara kadar kadın ve kız milli takımlarımız kayda değer başarılar elde edemeseler de şimdilerde Avrupa’da derecelere girebilir oldukları gibi ilk 5 içerisinde de yer almışlardır. Yakın zamandan bu yana Türk Kadın Voleybol takımının oldukça başarılı turnuvalara imza attıklarını da biliyoruz.

Kadın Voleybol Ligi Maçları Hakkında

Covid-19 kapsamında 2019 ile 2020 sezonunda maçlar tamamlanamadan takımlar mevcut halleri ile tescil edilerek 2020-2021 sezonuna devam etmeleri sağlanmıştır. 17 yaş altı kız milli takım oyuncularımız ise Avrupa ikinciliği alarak yurda dönmüşler ve bu sıkıntılı süreçte bizlere büyük bir mutluluk yaşatmışlardır. Her şeye rağmen oyuncularımız evlerinde de antrenman yapıyorlar ve bizlerin desteğini bekliyorlar.

Yeni sezona oldukça iddialı başlayacaklarını belirten oyuncularımız bizlere de evde kal demekteler. Bu sürecin hızla bertaraf edilebilmesi için salgınla mücadelede onlara destek olmak için sözlerini dinlemekte fayda var. Genel hatları itibariyle Sultanlar Liginde maçlar seyircisiz olarak devam etmekte ve takımlarımız bizlerin desteğini ekranlardan da beklemekteler. Liderliği elinde tutan Eczacıbaşı Vitrayı Fenerbahçe Opet takip etmekte.

Yeni Sezonda Kadın Voleybol Takımı Çalışmaları

Her ne kadar Uluslararası maçlar iptal edilmiş olsa da 17 yaş altı kızlarımız Avrupa’dan ikincilikle dönerek bizleri gururlandırdılar. Yeni sezon için alınan kararlardan sonra Uluslararası arenayla ortak karar alarak yeni döneme başlanacak. Bunun dışında Göztepe Voleybol kulübü voleybol faaliyetine alt yapı olarak devam edecek ancak liglerde artık olmayacak. Türkiye Futbol Federasyonunun resmi sayfasından Kadınlar Voleybol ligi maçlarını canlı izleyebiliyor ve güncel skor bilgisini rahatlıkla takip edebiliyoruz. Restspor giriş için tıklayın

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@