Türk Daması Şampiyonası başladı

BURSA Büyükşehir Belediyesi, Mustafakemalpaşa Belediyesi ve Türk Daması Federasyonu’nun ortaklaşa düzenlediği 17'nci Uluslararası Türk Daması Şampiyonası, Merkez Katlı Pazar Yeri'nde düzenlenen açılış töreni ile...

Haberler 26.08.2016, 15:47
Türk Daması Şampiyonası başladı
BURSA Büyükşehir Belediyesi, Mustafakemalpaşa Belediyesi ve Türk Daması Federasyonu’nun ortaklaşa düzenlediği 17'nci Uluslararası Türk Daması Şampiyonası, Merkez Katlı Pazar Yeri'nde düzenlenen açılış töreni ile başladı.
Törene Kaymakam Mustafa Masatlı, Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, Büyükşehir Belediye Başkanvekili Abdülkadir Karlık, TÜDAF Başkanı Kemal Demirel, siyasi parti ve sivil toplum teşkilatlarını temsilcileri ile birlikte çok sayıda dama sever katıldı.
Türk Daması Federasyonu Başkanı Kemal Demirel ise 17 yıl önce Mustafakemalpaşa’da yanan dama ateşinin tüm Türkiye’ye yayıldığını belirtti. Belediye Başkanı Sadi Kurtulan’ın Kaymakam Mustafa Masatlı ile yaptığı temsili açılış oyunuyla start alan şampiyonanın ilk günü, damacıların kıyasıya mücadelesine sahne oldu.
9 tur üzerinden yapılan yarışmalarda uluslararası satranç kurallarının uygulandığı şampiyona 3 gün sürecek ve dereceye giren damacılar, 28 Ağustos Pazar günü yapılacak final maçlarının ardından düzenlenecek törenle ödüllendirilecek.

FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@