Trabzonspor-Beşiktaş Ertelendi

SPOR Toto Süper Lig’de bu akşam oynanması gereken Trabzonspor-Beşiktaş müsabakası, kötü hava koşulları yüzünden ertelendi.

Haberler 24.01.2016, 19:22
Trabzonspor-Beşiktaş Ertelendi

(DHA)– SPOR Toto Süper Lig’de bu akşam oynanması gereken Trabzonspor-Beşiktaş müsabakası, kötü hava koşulları yüzünden ertelendi.

ZEMİN KARLA KAPLANDI

Maçın oynanacağı Avni Aker Stadyumu’nun zemini Trabzon’da dün geceden itibaren etkisini artırarak sürdüren yoğun yağıştan bu sabah saatlerinde yaklaşık 15 santimetre kalınlığında karla kaplandı. Futbol Federasyonu temsilcileri ve karşılaşmanın 4'üncü hakemi Kemal Aslan, saat 13.30 sıralarında Avni Aker Stadyumu’na geldi ve her 2 kulüp yetkilileriyle toplantı yaptı.

KISMİ TEMİZLİK YAPILDI

Meteorolojiden alınan bilgiye göre kar yağışının gece geç saatlere kadar etkisini artırarak sürdüreceği öğrenilince maçın oynanması tehlikeye girdi. Federasyon temsilcileri, sahanın zemininde saat 15.00 sıralarında 4 ayrı bölgede kısmi temizlik yaptırdı. Ancak temizlenen bölgeler yaklaşık 20 dakika sonra yeniden bembeyaz hale geldi.

25 SANTİMETREYE ÇIKTI

Bu arada saat 16.00 sıralarında stadyumdaki kar kalınlığı, yaklaşık 25 santimetre olarak ölçüldü. Yeniden bir temizlik çalışması yaptırıldı ancak saha kısa sürede eski haline döndü. Maçın oynanma ihtimali yüzünden de Beşiktaş ve Trabzonspor malzemecileri, forma ve diğer malzemeleri saat 16.30 sıralarında stadyuma getirdiler.

BÜLENT YILDIRIM MAÇI ERTELEDİ

Karşılaşmanın hakemi Bülent Yıldırım, yardımcılarıyla birlikte saat 17.15 sıralarında Avni Aker Stadyumu’na geldi. Hakem Yıldırım, federasyon temsilcileriyle sahada iki kez inceleme yaptı, temizlenen bölgelerin yeniden kapandığını görünce, maçın oynanamayacağına karar verdi. Federasyon temsilcileri ve her iki kulübün yetkilileriyle de yapılan görüşme sonucunda maçın ileri bir tarihe ertelenmesi kararlaştırıldı.

"UÇAKLAR TRABZON'A GELEMİYOR"

Beşiktaş Stat Müdürü Turgut Akhan, erteleme kararının ardından yaptığı açıklamada, "Hakemler, federasyon temsilcileriyle değerlendirdi, maç ileri bir tarihe ertelendi" dedi. Turgut Akhan, hava şartları nedeniyle uçaklarının Trabzon’a gelemediğini de vurgulayarak, "Bu akşam buradayız. Hava şartlarından dolayı sıkıntı var" dedi.

HAVAALANI UÇUŞLARA KAPALI

Öte yandan Trabzon Havalimanı’nda görüş mesafesinin kar yağışı ve tipi nedeniyle 300 metreye kadar düştüğü ve alanın uçuşlara kapalı olduğu vurgulandı.

"YAĞIŞ SÜRECEK"

Trabzonspor Asbaşkanı Ahmet Çubukçu ise stadyum önünde yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Sabah saat 10.00’dan bu yana stattayız. Federasyon temsilcileri de statta. Son yıllarda Trabzon’da görülmeyen aralıksız kar yağışı var. Meteorolojiden alınan bilgilere göre yoğun yağış gece 02.00’ye kadar devam edecek. Bunu göz önünde bulundurarak erteleme kararı verildi. Federasyon temsilcileri 4 ayrı yerde zeminde incelemeler yaptılar. Federasyonla paylaştılar. Hafif temizlenen zemin üzerinde 10 dakika sonra bembeyaz görüntü oldu. Bülent Yıldırım da sahada 2 kez çalışma yaptı ve maçı ileri tarihe ertelediğini belirtti."

BAŞKAN USTA: "HAVANIN AZİZLİĞİ"

Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta'dra ertelenen Beşiktaş maçıyla ilgili yaptığı açıklamada, “Havanın azizliği” ifadesini kullandı. Kötü hava koşulları nedeniyle uçağının geri dönmesi üzerine maça gelemediği öğrenilen Başkan Usta, hakem Bülent Yıldırım’ın erteleme kararının ardından Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Havanın azizliği. İleri bir tarihte güzel bir havada her iki takım içinde iyi bir maç olması temennisiyle. Bugünün en önemli işi; iyi bir iletişimle sahaya hiçbir zarar verilmeden sorunun çözülmesi" ifadesini kullandı.

HAKEM STATTAN AYRILDI

Erteleme kararının ardından görevliler ve polisler stadyumdan ayrılırken, hakem Bülent Yıldırım da, saat 18.15 sıralarında gerekli raporlarını hazırladıktan sonra Avni Aker Stadyumu’ndan ayrıldı.

Öte yandan Beşiktaşlı futbolcuların kaldıkları otele gazetecilerin girmesine izin verilmiyor.

 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@