Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı'nın tanıtım toplantısı ve ödül töreni yapıldı

Mustafa AKIN / İstanbul,() - İSTANBUL Boğazı'nda 28'incisi 24 Temmuz Pazar günü düzenlenecek Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı'nın tanıtım toplantısı ve ödül töreni yapıldı. Ataköy'deki Olimpiyatevi'nde düzenlenen...

Haberler 22.07.2016, 14:38
Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı'nın tanıtım toplantısı ve ödül töreni yapıldı

Mustafa AKIN / İstanbul,() - İSTANBUL Boğazı'nda 28'incisi 24 Temmuz Pazar günü düzenlenecek Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı'nın tanıtım toplantısı ve ödül töreni yapıldı.
Ataköy'deki Olimpiyatevi'nde düzenlenen buluşmaya, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Genel Sekreteri Neşe Gündoğan, TMOK Başkan Yardımcısı Nihat Usta, Samsung Electronics Türkiye Başkanı Dae Hyun Kim ile eski dünya yüzme maratonu şampiyonu Avustralyalı Shelley Taylor-Simith katıldı.
Kanlıca'dan başlayarak Kuruçeşme'de Cemil Topuzlu Parkı'nda bitecek yarışta 2000'den fazla sporcu Asya'dan Avrupa'ya yüzecek. Kulaç atarak kıtalararası geçişi yapacak olan isimler arasında Avustralyalı eski dünya şampiyonu yüzücü Shelley Taylor-Smith de olacak ve yarışın başından sonuna kadar yüzecek olan Taylor-Smith parkurun tamamını geçen ilk ünlü konuk olacak.
"ASKER BİR AİLENİN ÇOCUĞU OLARAK GELİBOLU BENİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ"
Dünyaca ünlü eski yüzücü Shelley Taylor-Simith, düzenlenen basın toplantısında Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı için İstanbul'a gelmekten büyük mutluluk duyduğunu belirtti.
Avustralyalı eski kadın yüzücü, "Bu daveti iki ayrı nedenden dolayı kabul ettim. Avustralya ile Türkiye'nin sahip olduğu ilişkiler ve açık suda yüzmeye duyduğum tutku. Kendimi evimde gibi hissediyorum. Buraya gelirken 'evet' demek zor olmadı. Bu etkinlik, barış içinde insanları bir araya gelmeye ve spor yapmaya yöneltecek. Yüzme benim kanımda var. Bir uzman ve şampiyon yüzücü olarak, burada spor elçisi gibi bulunuyorum. Avustralyalıların buraya gelmesi için çabalarımı sürdüreceğim. Tüm dünyaya bu etkinliği tanıtacağım" şeklinde konuştu.
Soruları da yanıtlayan Taylor-Simith tüm Avustralyalılar gibi kendisi için de Gelibolu'nun çok önemli bir yer olduğunu belirterek; "Aslında gelir gelmez sordum Gelibolu'ya gidebilir miyiz diye. Çok önemli bir yer benim için. Asker bir ailenin çocuğuyum. Babamın donanmada görev yapması, kardeşimin orduda görev yapmış olmasından dolayı Benim için özel bir yer Gelibolu. Çünkü insanlar özgürlük için savaştılar. Bugün neysek onun için savaştılar. Bu çok önemli. Ben de oraya gidip sakince kendi kendime düşüncelerimi toplamak, biraz etrafı izlemek orada bulunmanın nasıl bir şey olduğunu anlamak ve o sularda yüzmek istiyorum. O yüzden buraya geldim. Pek çok insan bu etkinliği duyuyor ve inanıyor, ki İnananlar sadece bizimle sınırlı değil, TMOK, Samsung, bu etkinliği düzenleyenler, katılanlar, bunca zaman bu etkinliği duyuranlar, benim gibi bu işin sözcüsü olmak isteyenler ve emin olun bunu daha bir çok yerde duyacaksınız çünkü bu bizim tutkumuzun bir parçası" ifadelerini kullandı.

AİLE BOYU YÜZME" TEMASINI 3 NESİL YÜZÜCÜLER KATILACAK
İstanbul'da 24 Temmuz Pazar günü yapılacak organizasyondan bir gün önce Kuruçeşme'de gösteri de yapılacak. "Aile boyu yüzme" temasıyla 3 nesil bir arada yüzecek. Taylor Simith'e ailenin önemine dikkat çekmek için 3 nesil yüzücü bir aile olan Özüak Ailesi ve Arısoy Ailesi eşlik edecek.

USTA: "EN BÜYÜK DESTEĞİMİZİ DEVLETİMİZDEN ALIYORUZ"
TMOK Başkan Yardımcısı Usta, Kanlıca'dan başlayarak Kuruçeşme'de Cemil Topuzlu Parkı'nda bitecek yarışın güvenlik eksiğinin bulunmadığını vurgulayarak şunları kaydetti:
"Türkiye'nin hassas günlerinde güvenlik konusu herkesin merakı. İstanbul Valiliği başta olmak üzere İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlığıyla
çok yakın dayanışma içindeyiz. Hiçbir sorun olmadan daha önce planlanan şekilde yarışları yapacağız. En büyük desteğimizi de devletimizden alıyoruz. Yabancı sporcular gelir mi gelmez mi, diye soruluyor. 4 Ocak 2016'da açtığımız kayıtlara büyük ilgi oldu. Bin 243 Türk yüzücü 916 yabancı yüzücü olacak. 916 yabancı yüzücünün tamamı gelir mi, bilemiyoruz. Her yıl olduğu gibi bu yıl da gelemeyenler olacaktır. Tahminen bu sayının 100 olmasını bekliyoruz. Tahminim 800'e yakın yabancı bin 100'e yakın Türk yüzücü katılacaktır. 60 ülkeden de yabancı yüzücü gelecek."
Samsung Electronics Türkiye Başkanı Dae Hyun Kim "Türkiye'nin bu olayların üstünden geleceğine ve güçlü çıkacağına inanıyorum. Bu yarış insanların birleşmesinde önemli bir rol oynayacaktır" diyerek düşüncelerini kaydetti.
TMOK Genel Sekreteri Neşe Gündoğan ise 28. kez düzenlenecek yarışlardan dolayı büyük gurur duyduklarını dile getirerek bu yarışı kamuoyuna yaptıkları haberler ile duyuran, çektikleri görseller ile aktaran basın mensuplarına teşekkür etti.

12 ÖDÜLÜN 4'Ü DOĞAN GRUBU'NA

Toplantının ardından; 'Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı Basın Ödülleri' sahiplerine takdim edildi. Ödül almaya hak kazanan kurum ve kişiler şu şekilde:

GÖRÜNTÜLÜ BASIN KATEGORİSİ:
En İyi TV Haberi: NTV- Melike Şahin
En İyi Özel Haber/ Röportaj/Canlı Yayın: CNN Türk - Emre Tilev
Yarış Öncesi Destek Veren TV Kanal/Yayın: TGRT Haber - Hakan Dede
İnternet Basını Ödülü: Hurriyet.com.tr - Tolga Yenigün
Yerel/ Sektörel Spor Basını (Haber): Ekspres Gazetesi - Ramazan Şanıvar
Yabancı Basın Ödülü: Xinghua Çin Haber Ajansı - Doğanay Konalı
Jüri Özel Ödülü: Doğan Haber Ajansı (Uğur Demirkırdı)
Samsung Özel Ödülü: Hürriyet Gazetesi - Serkan Ocak
Haber Ajansı Ödülü: İhlas Haber Ajansı (Mustafa Karagöl)

YAZILI BASIN KATEGORİSİ:
En İyi Yazılı Haber: Sabah Gazetesi - Erdoğan Yapık
En İyi Fotoğraf: Anadolu Ajansı - Ahmet Bolat
Yarış Öncesi Destekleyen Yazılı Haber/Röportaj: Türkiye Gazetesi - Murad Tamer


(FOTOĞRAFLI)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@