Rio Olimpiyatları için son 9 maç !...

Badmintonda 1 Mayıs 2015 tarihinde başlayan Rio Olimpiyatları kota maçları, 1 Mayıs 2016 tarihinde sonra eriyor. Çiftler kadın ve erkeklerde kota şansı azalan Badmintonda Milli Takımımızda tek hedef, tek kadınlarda...

Haberler 08.03.2016, 09:50
Rio Olimpiyatları için son 9 maç !...
Badmintonda 1 Mayıs 2015 tarihinde başlayan Rio Olimpiyatları kota maçları, 1 Mayıs 2016 tarihinde sonra eriyor. Çiftler kadın ve erkeklerde kota şansı azalan Badmintonda Milli Takımımızda tek hedef, tek kadınlarda olimpiyat kotası almak.

Erkeklerde kota alması zor olan millilerde, kızlarda ise Özge Bayrak ve Neslihan Yiğit kota mücadelesine devam ediyorlar. Teklerde dünya sıralamasında 38. sırada bulunan Özge Bayrak ve sıralamada 78. sırada bulunan Neslihan Yiğit ikilisinden biri, dünya sıralamasında ilk 30 içerisinde yer alırsa Rio kotası alacak.

Tek erkekler, çift kadın ve çift erkeklerde kıta kotası alma şansı kalmayan Badmintonda federasyon tüm hesapları, tek kadınlar üzerinde yapıyor. Kalan 9 olimpik kota maçı için hazırlıklara hız veren Badminton Federasyonu, Rio Olimpiyatları için bir kota alınacağına inançları tam. 2012 yılında Badminton tarihinde ilk defa olimpiyatlara Türk sporcu Neslihan Yiğit ile katılan Badminton Milli Takımımızda hedef tekrar Rio Olimpiyatlarına gitmek.

Badminton Federasyon Başkanı Murat Özmekik,"Tarihimizde ilk defa 2012 Londra Olimpiyatlarına Neslihan Yiğit ile katılmıştık. Şimdi Rio hesapları yapıyoruz. İki kızımızda kıyasıya mücadelelerine devam ediyorlar. İnşallah Rio Olimpiyatlarına bir sporcuyla katılacağız" dedi.

Neslihan Yiğit ve Özge Bayrak Dünya sıralamasında ilk 30'da yer alabilmek için olimpik puan veren 8 organizasyona katılacaklar.

Olimpik puan veren organizasyonlar:

9-13 Mart, Birazilya Sao Paulo

15-20 Mart, İsviçre Basel

17-20 Romanya Timisoara (Cemre Fere-Ebru Yazgan)

23-26 Mart, Polonya Warsaw

31 Mart 3 Nisan, Fransa Orleans

7-10 Nisan, Finlandiya Vantaa

13-17 Nisan, Peru

26 Nisan 1 Mayıs, Fransa

5-8 Mayıs, İran
Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@