Osmanlıspor - Zimbru maçının ardından

 ERCAN ATA - ANKARA UEFA Avrupa Ligi 2. tur rövanş maçında Moldova temsilcisi Zimbru takımını 5-0 mağlup ederek bir üst turda Estonya'nın Nomme Kalju takımıyla eşleşen Osmanlıspor'un teknik direktörü Akçay, maç sonu düzenlediği...

Haberler 22.07.2016, 00:06
Osmanlıspor - Zimbru maçının ardından

 ERCAN ATA - ANKARA

UEFA Avrupa Ligi 2. tur rövanş maçında Moldova temsilcisi Zimbru takımını 5-0 mağlup ederek bir üst turda Estonya'nın Nomme Kalju takımıyla eşleşen Osmanlıspor'un teknik direktörü Akçay, maç sonu düzenlediği basın toplantısında değerlendirmelerde bulundu.

İlk müsabakayla rakip algılarının maçtan sonra değiştiğini belirten Akçay, İşi çok sıkı tutmamız gerektiği, genç, dinamik, yaş ortalaması 24 olan, disiplinli olan bir takıma karşı oynamamız gerekiyordu. 2-0'ı bulduktan sonraki süreç 30 ile 45 arası maçı biraz kaybettik gibi ama 2-0'ın rahatlığından gibi düşünüyorum. 2. Yarı oyun kalitemiz bence biraz daha değişti ve rakip üzerine kurduğumuz organizasyonlar ya da atakların başarılı olama, sonuçlanma dediğimiz olayları gerçekleştirmeye başladık. Bu da bize iyi bir toparlanma sağladı. 5-0'lık bir skor iyi sayılır. Turu geçtiğimiz için mutluyuz. Bugün sevindirici bir şeyler yaşamak kulüp olarak bizim de hakkımızdı. Yaşadık, mutluyuz şeklinde konuştu.

MAÇIN ADAMI OLARAK RAUL VE KAPTANI SEÇERDİM

Maçın adamı olarak Raul ve kaptanı seçerdim diyen Akçay şunları kaydetti

Bazı oyuncular kulübeden içeri girdiklerinde ruhsal olarak biraz kendilerinde eksiklik hissederek, motivasyonları düşük olarak girerler. İki arkadaşımızı sahaya sürdük ve iki arkadaşımızda yüksek seviyede bir sahiplenme duygusuyla oynadılar. Ondan dolayı ben her ikisini de seçerdim.

Osmanlıspor'un bir üst turdaki rakibini değerlendiren Akçay, Fiziksel olarak çok güçlü, kuvvetli. Teknik olarak zayıf ama mücadeleyle sorunlarının üstesinden gelebilen bir takım olduğu bir bilgisi var bizde. Şu an wn son müsabakayı izleyen arkadaşımızdan aldığımız istihbaratta, bence Haifa takımı üstün oynamış olmasına rağmen, 4 pozisyona girmiş olmasına rağmen penaltılarla kaybediyor. Bu sahada duran 4-4-2, 4-1-4-1 gibi oynayan, gücünü sahada olumlu kullanan bir takımla karşı karşıyayız. Güç tekniği bozuyor bazen. Karşımızda zor bir direnç var.


Akçay, bir gazetecinin Trabzonspor tarihine Avrupa kupalarında yenilmeyen teknik adam olarak girdiniz. Aynı başarınız Osmalıspor'da da devam ediyor sorusuna, Allah'ın bir lütfu ancak iyi oyuncularla oynuyorum belki ondandır cevabını verdi.

Son olarak Akçay, Bizim takımımızın çok fazla transfere ihtiyacı yok. 2 ya da 3 oyuncu daha gelebilir dedi.

ERDAL KILIÇASLANRAKİBİ ÇOK CİDDİYE ALDIK

Osmanlıspor takım kaptanı Erdal Kılıçaslan ise maç sonrası yaptığı değerlendirmede, Takım arkadaşlarımızla maçtan önce toplantılar yaptık. Rakibi çok ciddiye aldık. İlk maçta gördük ki ciddiye alınacak bir takım. O yüzden bu hafta iyi çalıştık. Takım arkadaşlarımızda bu ciddiyetin farkına vardı. Önümüzde daha zor bir süreç var. Bir hafta sonra ki maça da iyi hazırlanıp, aynı şekilde, aynı direnci gösterip çıkacağız ifadelerini kullandı.

ZİMBRU CEPHESİ

Zimbru Teknik Direktörü Flavius Stoican, Bu maçtan kendi dersimizi çıkarmamız gerekiyor. Öğrenecek birçok şeyimiz var dedi.

UEFA Avrupa Ligi 2. tur rövanş maçında Osmanlıspor'a 5-0 mağlup olan Zimbru takımının teknik direktörü Stoican, maç sonrası yaptığı basın toplantısında, Öncelikle ev sahibi ekibi bu turu geçtiği için tebrik ediyorum. Bir sonraki tura geçmeyi hak etti. Bizim içinde konuşmak gerekirse bu maçtan kendi dersimizi çıkarmamız gerekiyor. Öğrenecek birçok şeyimiz var. Bugün ki ilk gol penaltıdan geldi. Bu da bizim takımımızda bir hayal kırıklığı yarattı. Güçlü bir takıma karşı oynuyorduk. Geri dönmemiz zor oldu. Tabi ki güçlü, çok iyi oyunculara sahip bir takımla oynadık. Buradan kendi takımımı da ilk maçtaki ve buradaki gösterdikleri performanstan dolayı tebrik ediyorum şeklinde konuştu.

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@