Milli futbolcu Kaldırım: Emre Mor Türkiye'nin Ronaldosu olur

Tolga YILDIRIM/ANTALYA, () - MİLLİ futbolcu Hasan Ali Kaldırım, genç yıldız Emre Mor'un biraz daha tecrübe kazanınca Türkiye'nin Ronaldosu olabileceğini söyledi. Türkiye'nin Rusya ile berabere sonuçlanan hazırlık maçı sonrasında konuşan...

Haberler 01.09.2016, 01:20
Milli futbolcu Kaldırım: Emre Mor Türkiye'nin Ronaldosu olur

Tolga YILDIRIM/ANTALYA, () - MİLLİ futbolcu Hasan Ali Kaldırım, genç yıldız Emre Mor'un biraz daha tecrübe kazanınca Türkiye'nin Ronaldosu olabileceğini söyledi.
Türkiye'nin Rusya ile berabere sonuçlanan hazırlık maçı sonrasında konuşan milli futbolcu Hasan Ali Kaldırım, Antalya'da sıcak havada maç oynadıklarını belirtti. Sıcak hava nedeniyle iki takımın da zorlandığını dile getiren Kaldırım, "Sonuçta hazırlık maçıydı, yeni bir kadroydu. Aramıza yeni katılan tecrübesiz arkadaşlarımız vardı. Onlar da tecrübe kazanınca eminim milli takıma yıllarca hizmet edecekler" dedi
Pazartesi günü Hırvatistan ile oynayacakları eleme maçının kendileri için çok önemli olduğunu vurgulayan Kaldırım, "Önemli olan pazartesi günü oynayacağımız eleme maçlarıdır. İnşallah pazartesi takım halinde iyi bir sınav veririz" diye konuştu. Hasan Ali Kaldırım, 10 gündür kasığında sorun olduğu için zorlandığını anlattı. Kaldırım, milli takımın genç futbolcusu Emre Mor hakkında ise "Emre çok yetenekli, biraz daha tecrübe kazanınca Türkiye'nin Ronaldosu olabilir. Gol pozisyonları ve golleri değerlendirirse iyi bir dünya yıldızı olur" diye konuştu.

ÇAĞLAR SÖYÜNCÜ: GOL YEMEMEK ÖNEMLİ
Milli futbolcu Çağlar Söyüncü ise Rusya ile oynadıkları hazırlık karşılaşmasında gol yememelerinin önemli olduğunu dile getirdi. İyi bir şekilde dinlenip Zagrep'ten iyi bir sonuçla dönmek istediklerini belirten Söyüncü, milli takımda oynamanın guru verici olduğunu vurguladı. 
Milli takımda kendisine verilen fırsatı en iyi şekilde değerlendirmeye çalıştığını aktaran Söyüncü, "Genç futbolcular olarak her zaman hayallerimiz var. Daha üst liglerde oynamak ve milli takımda kalıcı olmak istiyoruz. Hedefi olmayan futbolcu çok uzun süre oynayamaz diye düşünüyorum. Daha iyiyi elde etmek için daha çok çalışmalıyız" dedi.
Fatih Terim'in milli takıma 12 genç oyuncu çağırdığını belirten Çağlar Söyüncü, "Bizleri çok seviyor, hata yapsak da her zaman aramızda duruyor. Gençler için Fatih hoca çok büyük bir şans. Bize verdiği forma şansını en iyi şekilde değerlendirmemiz gerekiyor" diye konuştu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@