Medicana Sivasspor-Galatasaray soyunma odaları

GALATASARAY Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, ilk maçtan iyi bir sonuç istediklerini, ama olmadığını belirterek, "Yine de kötü değil. Eksikleri tamamlayıp yolumuza devam edeceğiz" dedi. Sergen Yalçın ise 2-2 biten sonuçtan memnun olmadığını belirterek, ''İnanılmaz pozisyonları cömertçe harcadık" dedi. .

Haberler 16.08.2015, 00:51
Medicana Sivasspor-Galatasaray soyunma odaları

GALATASARAY Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, ilk maçtan iyi bir sonuç istediklerini, ama olmadığını belirterek, "Yine de kötü değil. Eksikleri tamamlayıp yolumuza devam edeceğiz" dedi. Sergen Yalçın ise 2-2 biten sonuçtan memnun olmadığını belirterek, ''İnanılmaz pozisyonları cömertçe harcadık" dedi. 

2-2 biten karşılaşmanın ardından değerlendirmelerde bulunan Galatasaray teknik direktörü Hamza Hamzaoğlu, ligin ilk maçından iyi bir sonuçla dönmeyi istediklerini belirterek, "Erken yediğimiz gol bizi biraz oyun disiplininden kopardı. Oyuncularımız bir an önce skoru yakalamak için biraz mesafeleri açtı. Bu bizim oyun disiplinimizi etkiledi. İkinci yarı toparladık. 2-0 geri olmamıza rağmen bir reaksiyon gösterdik. Burak'ın girmesiyle daha etkili olduk. 2-2'yi yakaladık. Daha sonra ataklarımız ve şutlarımız oldu ama golü bulamadık. Sivasspor'u tebrik ediyorum. İlk maçımızdı. Eksik ve hatalarımız oldu. İlk maçımız için yine de iyi diye düşünüyorum. Eksiklerimizi tamamlayıp yolumuza devam etmek istiyoruz" dedi.
Burak'ın yedek başlaması ve Melo'nun getirilmemesi ile ilgili soru üzerine Hamzaoğlu şunları söyledi: "Melo'nun biraz daha zamana ihtiyacı var. İdmanlarda da tam randıman alamadık. Getirebilirdik, ama biraz daha çalışıp formunu yakalamasını istiyorum. Burak konusunda ise ben doğru yapmışız diyorum. Burak'ın ikinci yarıdaki oyununu görünce." Oyundaki eksikliklerin transferle ilgili olmadığını, oyun anlayışı ile ilgili olduğunu ve zamanla gidereceklerini belirten Hamzaoğlu, Sneijder'i ise ilk yarıda göğüs kafesine aldığı bir darbe nedeni ile sıkıntı yaşadığını, bu nedenle riske etmemek için oyundan çıkardıklarını söyledi. 

Medicana Sivasspor Teknik Direktörü Sergen Yalçın, ise sonuçtan memnun olmadığını belirterek, "Gerçekten 2-2 berberliğe son derece üzgünüm. Oyunun karşığı bu olmamalıydı. Bu tür maçlarda büyük takımlara karşı bu kadar gol pozisyonu yakalayamazsınız. İnanılmaz gol pozisyonlarını çömertçe harcadık. Burak'ın attığı gol ofsayt deniyor. Ona bakacağız. O gol bocalamamızı sağladı. Sonrasında Podolski güzel bir gol attı. 2-2'den sonra oyun iki takıma da dönebilirdi, ama berabere bitti. Puan puandır ama almamız gereken bir 3 puanı kendi beceriksizliğimiz yüzünden alamadık" dedi.

Takım olarak bir sezona iyi hazırlandıklarını ifade eden Sergen Yalçın, "5-6 hafta geçtikten sonra önümüzü daha iyi görebiliriz. Bugün Galatasaray agresif değil oynamayı düşünüyordu. Biz de aynı şekilde oynadık. İki takım da birbirine oynama müsaadesi verdi. Kim son beceriyi yaparsa maçı kazanabilecekti. İnanılmaz pozisyonları, net pozisyonları cömertçe harcadık. 8-10 net pozisyonlarımız vardı. Oyuncu kalitesi olarak bizden yukarıda bir takımla oynuyoruz. Bugün için Sivasspor iyi mücadele etti. İyi bir çalışma ortamı bulduğumuzun bir göstergesiydi bu. Geçen yıl devre arası sıkıntıları yaşamıştık. Bu yıl daha göze hoş gelen bir oyuncu grubu izletmeyi sağladık. 60 dakikalık bölümde bunu gösterdik. Sadece 20 dakikalık bir bocalama dönemi oldu. Yediğimiz golden sonra biraz fazla yaslandık arkaya. 2-2'den sonra da pozisyonlarımız vardı ama olmadı. 1 puan 1 puandır diye düşünüyoruz" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@