Kosova Cumhurbaşkanı Taçi, ilk kez olimpiyatlara katılacak sporcuları kabul etti

 TURAN KASAP - PRİŞTİNE / Kosova Cumhurbaşkanı Haşim Taçi, 2016 Rio Olimpiyat Oyunları'na ilk kez katılacak olan Kosova Olimpiyat heyetini kabul etti. Kabulde, Kosova Olimpiyat Komitesi Başkanı Besim Hasani ve sporcuları da hazır bulunurken,...

Haberler 20.07.2016, 18:38
Kosova Cumhurbaşkanı Taçi, ilk kez olimpiyatlara katılacak sporcuları kabul etti

 TURAN KASAP - PRİŞTİNE /

Kosova Cumhurbaşkanı Haşim Taçi, 2016 Rio Olimpiyat Oyunları'na ilk kez katılacak olan Kosova Olimpiyat heyetini kabul etti.

Kabulde, Kosova Olimpiyat Komitesi Başkanı Besim Hasani ve sporcuları da hazır bulunurken, Cumhurbaşkanı Haşim Taçi'ye forma hediye edildi.

Besim Hasani, burada yaptığı konuşmada 2016 Rio Olimpiyat Oyunları'na 8 sporcu ile katılacaklarını bildirdi. Hasani, Kosovalı sporcuların en az iki madalya alacaklarını söylerken, Dünya Judo Şampiyonu Maylinda Kelmendi'den altın, Nora Gjakova'dan ise bronz madalya beklediklerini ifade etti.


Cumhurbaşkanı Haşim Taçi de sporculara başarı dileklerinde bulunurken, sporcuların Olimpiyat Oyunları'na katılmaları ve burada Kosova bayrağını dalgalandırmalarının Kosova için tarihi önem taşıdığını vurguladı.

Haşim Taçi ayrıca, Olimpiyat Oyunları'nda altın madalya kazanan sporculara 20 bin euro, gümüş madalya kazanan sporculara 15 bin euro ve bronz madalya kazanan sporculara 10 bin euro ödül verileceğini bildirdi.

Kosova Olimpiyat kafilesi 26 Temmuz'da Rio'ya hareket edecek.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@