Karşıyaka'da kampanya hüsranı

Ergin KARATAŞ / İZMİR, ()- SPOR Toto 2'nci Ligi'nde transfer yasağını kaldırabilmek için seferber olan Karşıyaka, geçen hafta başlatılan yardım kampanyasında da hüsran yaşadı. Haftalardır planlanan ve 13 Temmuz'da Karşıyaka...

Haberler 21.07.2016, 12:44
Karşıyaka'da kampanya hüsranı

Ergin KARATAŞ / İZMİR, ()- SPOR Toto 2'nci Ligi'nde transfer yasağını kaldırabilmek için seferber olan Karşıyaka, geçen hafta başlatılan yardım kampanyasında da hüsran yaşadı.
Haftalardır planlanan ve 13 Temmuz'da Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar'ın öncülüğünde 200 iş adamı, sivil toplum kuruluşu temsilcisi ile camianın ileri gelenlerinin katıldığı bir toplantıyla tanıtımı yapılan, "Her zaman hep birlikte" kampanyasında şimdiye kadar yalnız 6000 TL toplandı. Belediye Başkanı Akpınar 50 bin TL bağışlayacağı açıklayıp kampanyanın startını vermiş, 14 kişilik ana yönetim de kendi içinden 200 bin TL toplayacağını duyurmuştu.

Karşıyaka'da yöneticilerin ilk etapta kampanya için 5'er bin TL verecekleri, ayrıca günlük giderler için her yönetim toplantısına katılanların aralarında 100'er TL toplayacağı öğrenildi.
Kampanya için komiteler oluşturup çeşitli ziyaretler yapan yönetim, camianın desteğini artırmaya çalışıyor. Başkan Mutlu Altuğ, daha önce Ankara ve İstanbul'dan buldukları desteklerle transfer yasağını Ramazan Bayramı'ndan sonra kaldırıp polemiklere son vereceklerini açıklamıştı. Karşıyaka, 3.5 milyon TL civarında olan transfer yasağı kapsamındaki borcu ödeyerek 25 Temmuz'da başlayacak Davraz kampına tam kadro gitmeyi planlıyordu.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@