'İki tekere iki kere dikkat' demek için motosikletle tura çıktılar

BODRUM Bisiklet Kulübü Başkanı Emrah Tezer, trafikte bisiklet ve motosikletlerin de yer aldığına ve kazalara dikkat çekmek için Türkiye'nin yanısıra Gürcistan'ı da içine alan motosiklet turuna çıktı. 'İki tekere iki kere bak' adı verilen 35 gün sürecek turda, Tezer'e üç dernek üyesi de eşlik edecek..

Haberler 16.08.2015, 16:16
'İki tekere iki kere dikkat' demek için motosikletle tura çıktılar

BODRUM Bisiklet Kulübü Başkanı Emrah Tezer, trafikte bisiklet ve motosikletlerin de yer aldığına ve kazalara dikkat çekmek için Türkiye'nin yanısıra Gürcistan'ı da içine alan motosiklet turuna çıktı. 'İki tekere iki kere bak' adı verilen 35 gün sürecek turda, Tezer'e üç dernek üyesi de eşlik edecek.
Bodrum'da yaşayan evli 1 çocuk babası, bisiklet tutkunu, bilgisayar mühendisi Emrah Tezer, bisiklet ve motosiklet kazalarına dikkat çekmek, 'Trafikte biz de varız' demek, farkındalık yaratmak için Akdeniz, Marmarma, Ege, Karadeniz, İç Anadolu ve Doğu Anadolu bölgelerindeki 44 il ile Gürcistan'ı içine alan motosiklet turuna çıktı. Tezer, bugün saat 09.00'da Bodrum Denizciler Derneği önünden, turda kendisine eşlik edecek olan kulüp üyeleri Sami Barutçu (60), Ümit Ünsal (55) ve Zafer Şaybakan (45) ile birlikte arkadaşları tarafından uğurlandı. "Scooter" tipi motosikletle 8 bin 500 kilometre yol katetmeyi ve yolculuğu 35 günde tamamlamayı hedeflediklerini belirten Tezer ve beraberindekiler, sırtı kısmında '2 tekere 2 kere bak' ve 'Yollar hepimizin, paylaşalım, birbirimize saygı gösterelim' yazılı tişörtler giydi. Dört arkadaş, ayrıca yanlarına diğer araç sürücülerine dağıtmak için, üzerinde bir otomobilin motosikletle karıştığı trafik kazası fotoğrafı ve altında da 'Sen sadece kaportacıya gideceksin, ya o!!! Keşke geçmesine izin verseydim demeden, motosikletlileri fark edin' yazılı etiketler aldı.

KAZA KURBANLARINA ADADILAR
Bodrum Bisiklet ve Scooter Kulubü Başkanı Emrah Tezer, trafikte motosiklet ve bisikletlilerin de olduğuna dikkat çekmek istediklerini belirtti. Tezer şöyle konuştu:
"Türkiye'de bisiklet ve motosiklet kazaları büyük oranda arttı. Bu konuda farkındalık yaratmak için bu turu düzenleme kararı aldık. Bu turumuzu bugüne kadar trafik kazalarında hayatını kaybetmiş din, dil, ırk, millet, renk ayırt etmeksizin tüm iki teker kullanıcılarına ve geride kalan gözü yaşlı ailelerine adıyoruz."

 

 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@