Gençlerbirliği - Gaziantepspor maçının ardından

Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav, teknik direktör İbrahim Üzülmez hakkında yaptığı açıklamalarla ilgili olarak, "Bir insan bir arkadaşına, bir dostuna samimi olarak her şeyi itiraf eder.

Haberler 21.08.2016, 23:03
Gençlerbirliği - Gaziantepspor maçının ardından
 ERCAN ATA - ANKARA /

Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav, teknik direktör İbrahim Üzülmez hakkında yaptığı açıklamalarla ilgili olarak, "Bir insan bir arkadaşına, bir dostuna samimi olarak her şeyi itiraf eder. Bu demek değildir ki bunu kamuoyuna aktarmak doğru bir olay değil, bu gazetecilik değil" dedi.

"MAÇIN HAKEMİ İKİNCİ DEVRE MAĞLUP OLMAMIZ İÇİN NE GEREKTİYSE ONU YAPTI"

Gaziantepspor maçı sonrası basın mensuplarının sorularını cevaplayan Gençlerbirliği Başkanı Cavcav, maçın hakemine eleştirilerde bulundu. Merkez Hakem Komitesine seslenen Cavcav, "Genç, çok dinamik, değerli bir hakemimiz ama futbolun içinden birisi olarak çok hata yaptığını, özellikle ikinci devre mağlup olmamız için ne gerektiyse onu yaptı. Şans yanımızdaydı, ikinci golü attık ve ilk maçımız çok önemli bir galibiyet aldık" ifadelerini kullandı.

İbrahim Üzülmez hakkında yaptığı açıklamalarla ilgili konuşan Cavcav, "Gerek görmüyorum. Çünkü bir insan bir arkadaşlına, bir dostuna samimi olarak her şeyi itiraf eder. Bu demek değildir ki bunu kamuoyuna aktarmak doğru bir olay değil, bu gazetecilik değil" dedi

İBRAHİM KIZIL: "MAÇI DEĞİL, ANTEP'TE YAŞANAN VAHŞETİ KONUŞMAK İSTİYORUM"

Gaziantepspor Başkanı İbrahim Kızıl ise, maç sonrası yaptığı açıklamada Gaziantep'teki terör saldırısıyla ilgili olarak, "Bunun profesyonel dünyadaki büyük güçlerin oyunu olduğunu artık çocuk dahi anlıyor. Bizim bundan sonra birbirimize sahip çıkmamız lazım" dedi.

Gaziantepspor Başkanı İbrahim Kızıl, Gençlerbirliği ile oynadıkları karşılaşma sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Maçı konuşmak istemediğini belirten Kızıl, "15 Temmuz'dan bu yana, dün gece Gaziantep'te yaşanan vahşet olayından bahsetmek istiyorum. Gerçekten şu anda bütün dünya tarafından ülkemiz üzerine her türlü ayak oyunu oynamaktadır. Rengi, şekli ne olursa olsun, hepimiz tek yürek olmamız lazım. Hepimiz aynı kıbleye, aynı inanca, aynı peygambere inanan; aynı örf, aynı gelenekten gelen kardeşleriz. Biz başka ülkelere, milletlere benzemeyiz. Bu zor günlerde herkesin birbirini üzmeden tek yürek olması, sırt sırta vermesi lazım. Dünkü olay dünyada eşi benzeri olmayan vahşetlerden birisidir. Özellikle bu olayın Gaziantep'te yaşayan insanları karşı karşıya getirmek için, insanları zor durumda bırakmak için yapılan bir harekettir. Gaziantep sağduyulu bir şehir. Her çeşit insan içimize girebilir. Bunun profesyonel dünyadaki büyük güçlerin oyunu olduğunu artık çocuk dahi anlıyor. Bizim bundan sonra birbirimize sahip çıkmamız lazım" şeklinde konuştu.

Gençlerbirliği Teknik Direktörü İbrahim Üzülmez, "Hiçbir zaman parayı dinimin, kitabımın önüne geçirmedim" dedi.

Üzülmez, başkent ekibinin Gaziantepspor'u 2-0 yendiği maçın ardından düzenlenen basın toplantısında maça iyi başladıklarını ve ilk 20 dakika düşündüklerini sahaya yansıttıklarını söyledi.

Gençlerbirliği'nin maçın başlarında istediği oyunun sergilediğini belirten Üzülmez, "Dönen topları kazanan, pozisyonlar üretmeye çalışan ve golü de bulan ekibim golden sonra rehavete kapıldı. Devre adasında 'böyle oynarsak golü yeriz' dedim. Önemli pozisyonlarımız vardı. Selçuk ve Matei ile maalesef bunları değerlendiremedik. İkinci yarıda da 5-6 net pozisyonumuz vardı. Ligin ilk haftasında hatalar olabiliyor. Fiziksel olarak tam hazır değiliz. İlerleyen haftalarda bu takım, daha iyi olacaktır. Her maç mücadele edip iyi olmaya çalışıyoruz. Hatalarımız varsa düzeltiyoruz" diye konuştu.

Gençlerbirliği oyuncularının hiçbir zaman mücadeleden vazgeçmeyeceğini, kendisinin ve futbolcularının karakterinin bu olduğunu dile getiren Üzülmez, "Sonuçtan dolayı mutluyuz. Lig uzun bir maraton 2-3 oyuncuya ihtiyacım var. Bu maratonda istikrar ve başarı istiyorsak transfer yapmamız gerekir" ifadelerini kullandı.

Üzülmez, bir gazetecinin Başkan İlhan Cavcav'ın hafta içinde verdiği görüntülü röportajda kendisi için yaptığı açıklamalara ilişkin sorusuna şu şekilde cevap verdi:

"Gençlerbirliği'nde gündem ve söylemler bitmiyor. Başkan bu tarz söylemleri ara ara yapıyor. Çevrem beni iyi tanır. Hayatım boyunca parayı ön plana çıkarmadım. Beşiktaş'ta oynarken de 5 dakikada sözleşmeler imzaladım. Gençlerbirliği'nde geriye de bakmak gerekiyor. Geçen sene geldiğimde başkanın evine gittim. Başkanın Gençlerbirliği'ni sevdiğini biliyorum. Duygusal anlar yaşadık, başkanın gözleri doldu. Takımı kurtarmamı istedi. Geçen sene bu takımı tutmak için tesislerde yattım. Mesele kira ya da araba değil, değer verildiğinin gösterilmesini istedim. İbrahim Üzülmez bu ligin en az kazanan hocalarındandır. Bu söylem elbette beni yaraladı. Hiçbir zaman parayı dinimin kitabımın önüne geçirmedim. Başkan keşke basından önce baba olarak benle konuşsa. Ben işimi yapmaya çalışıyorum. Kulüpte hep bir kaos var. Nedir bu anlamadım başarıda da başarısızlıkta da kaos."

GAZİANTEP CEPHESİ

Gaziantep Teknik Direktörü İsmail Kartal ise, şunları söyledi:

"İlk devre Gençlerbirliği maça iyi başladı. Gol de buldu. Bunun haricinde birkaç tane daha gol bulabilirlerdi. Biz ilk devre beklentilerin altında mücadele ettik. Rakibimiz karşısında hiçbir pozisyon üretemedik. İkinci yarı biraz toparlandık. Daha dengeli bir oyun ortaya koyduk. Biraz daha iyi mücadele ettik. Birkaç tane de pozisyon bulduk; duran toplardan da olsa. Gençlerbirliği sonuç olarak maçı kazanmayı hak etmiştir. Bizim eksiklerimiz var. Bu eksiklerimizi gidermek için başkanımız, yöneticilerimiz hep beraber uğraşıyoruz. İnşallah en kısa zamanda bu eksiklerimizi de giderip, iyi bir Gaziantepspor izletmek istiyoruz."
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@