Fenerbahçe'ye Saldırı İngiliz Basınında Büyük Yankı Buldu

LONDRA(ANKA) – Fenerbahçe futbol takımına yönelik silahlı saldırı, futbol ülkesi İngiltere’nin medyasında büyük yankı buldu. Saldırının Fenehbahçe’nin Çaykur Rizespor’a karşı elde ettiği 1-5’lik zaferden sonra meydana geldiği

Haberler 05.04.2015, 05:16
Fenerbahçe'ye Saldırı İngiliz Basınında Büyük Yankı Buldu

LONDRA(ANKA) – Fenerbahçe futbol takımına yönelik silahlı saldırı, futbol ülkesi İngiltere’nin medyasında büyük yankı buldu. Saldırının Fenehbahçe’nin Çaykur Rizespor’a karşı elde ettiği 1-5’lik zaferden sonra meydana geldiği vurgulanıyor.

İngiltere’nin çok satan gazetesi Daily Mail, internet sitesinde Fenerbahçe’ye yapılan saldırıya ilişkin birkaç haber ve çok sayıda fotoğrafa yer veriyor. “Fenerbahçe takımı otobüsüne, deplasman maçından dönerken ateş edildi” gibi başlıklarla verilen haberlerde otobüs sürücüsü başından yaralanırken oyuncuların ise saldırıdan yara almadan kurtulduğu anlatıyor. Gazete, otobüste Liverpool eski oyuncusu Dirk Kuyt’ın da bulunduğuna dikkat çekiyor.

BBC “Türkiye’de Fenerbahçe takımı otobüsüne ateş edildi” sözleriyle duyurduğu saldırı için “Fenerbahçe takımı otobüsü, Türk Süper Lig liderlerinin Rizespor’a karşı elde ettiği 5-1 zaferinden ardından silahlı bir kişi tarafından ateş edildi” sözlerini kullanıyor. Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun bir soruşturmanın başlatıldığını açıkladığının kaydedildiği haberde “Fenerbahçe taraftarı olan Türk Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın olaya ilişkin soruşturma konusunda bilgi edilmek üzere Valiyi aradığı belirtiliyor” diyor. Haberde ayrıca Fenerbahçe’nin ligi 19 defa kazandığının, takımda daha önce İngiliz Premier Ligi’nde oynayan Dirk Kuyt, Raul Meireles ve Emre’nin yer aldığının altı çiziliyor.

The Guardian da “Fenerbahçe takımı otobüsü, Türkiye Süper Ligi’nde Karadeniz takımı Çaykur Rizespor’u 5-1’e yenmelerinden sonra havaalanı yolunda silahlı bir saldırıya uğradı” sözleriyle girdiği haberinde saldırıya ilişkin Fenerbahçe sitesinde yer verilen ve sürücü koltuğunda kan gösteren fotoğraflara dikkat çekiyor. Gazete, ilk başta saldırın niteliği konusunda “çelişkili” bilgilerin olduğunu ancak daha sonra otobüs sürücüsünün kurşunla yaralandığının açıklandığını da anlatıyor.(ANKA)

(CN/ÖZK)  

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@