Fenerbahçe’de Eleştirilen Erol Bulut Yerine Dünyaca Ünlü Teknik Adam Arsene Wenger Konuşuluyor!

Fenerbahçe’de kötü sonuçlar devam ederse Erol Bulut ile yolların ayrılacağı iddiası gündeme geldi. Üst üste alınan kötü sonuçların ardından teknik direktörün yerine Fransız teknik adam Arsene Wenger’in düşünüldüğü basına yansıdı.

Fenerbahçe’de Eleştirilen Erol Bulut Yerine Dünyaca Ünlü Teknik Adam Arsene Wenger Konuşuluyor!

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Mesut’un transferi sırasında Wenger ile bir görüşme yapıldığını açıklamıştı. Bu kez ise Fransız teknik adamın Fenerbahçe cephesinde yeni teknik direktör olması gündeme geldi. Son dakika gelişmeleri peş peşe gelirken, Türkiye Kupası’nda Başakşehir’e elenen Fenerbahçe üzerinde Erol Bulut’un kötü futbol oynatma etkisinin çok büyük olduğu konuşuldu.

İddiayı Kim Açıkladı?

Canlı yayın kapsamında açıklama gerçekleştiren Zeki Uzundurukan, Fenerbahçe’de oyuncuların oldukça mutsuz olduğunu, saha içinde ise Mesut Özil’in bile sinirli olduğu bir takımın gözlemlendiğini ifade etti. Başkan Ali Koç da Mesut Özil’in imza töreninde Arsene Wenger ile görüşme sağladıklarını açıklamıştı.

Transfer görüşmesi kapsamında birbirleri ile oldukça iyi anlaşan ve transfer konusunda kendilerine destek sağlayan Wenger’in ise Fenerbahçe için yeni teknik direktör olarak düşünüldüğü, Zeki Uzundurukan tarafından açıklandı.

Ali Koç ve Wenger Görüşmesi

Ali Koç, finansal konuların öncelikli olmadığını, 8 Aralık tarihinde Londra’ya gittiklerini ve burada Arsene Wenger ile görüştüğünü belirtti. Fenerbahçe Başkanı, ‘’ Fransız teknik adamı Wenger’den görüş aldım. Daha sonra Erol Bulut ile görüştüm. 10 Aralıkta Londra dışında bir yerde ardından mesut ile tanıştık. Çocukluğundan beri gönül verdiği takımda oynamak istediğini belirtti.’’ sözlerini kullanmıştı.

Bu açıklamalar ardından Fransız teknik adam ile ikili arasında bir dönem yüz yüze de görüşme sağlandığı açıkça öğrenildi. O dönemde gündemde olmayan teknik direktörlük teklifinin ise Erol Bulut’a verilen tepkiler ardından bu hafta gündeme geldiği belirtiliyor.

22 Ekim 1949 senesinde Strasburg’da dünyaya gelen Arsene Wenger şuan ise 71 yaşında ve deneyimli bir futbol insanı olarak biliniyor. Teknik direktörlük kariyeri kapsamında Nancy, Monaco, Nagoya, Arsenal gibi başarılı takımları çalıştıran ismin Fenerbahçe’ye gelmesi halinde çıtanın yükseleceği ifade ediliyor.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@