Fenerbahçe Teknik Direktör Advocaat: "Yeterince yaratıcı değildik"

Fenerbahçe Teknik Direktörü Dirk Advocaat, sezona kötü bir başlangıç yaptıklarını söyledi.

Haberler 22.08.2016, 00:32
Fenerbahçe Teknik Direktör Advocaat: "Yeterince yaratıcı değildik"
 İSTANBUL /
Fenerbahçe Teknik Direktörü Dirk Advocaat, sezona kötü bir başlangıç yaptıklarını söyledi.

Medipol Başakşehir karşısında topa daha fazla sahip olduklarını ve şanslar da yakaladıklarını belirten Advocaat, rakip karşısında yeteri kadar yaratıcılık gösteremediklerini ifade etti.

Karşılaşmanın ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunan Dirk Advocaat, "Bugün çok kötü bir sonuçla ayrıldık sahadan. Daha iyi başlamayı bekliyorduk bugün sezona. Bunun değiştirmemiz gerekiyor. Çok fazla topa sahip olmayı başardık, şanslar da yakaladık ama onlar 3. dakikada yakaladıkları bir fırsatı gole çevirmeyi başardılar ve 1-0 öne geçtiler. 1-0'ı korumak için çok çalıştılar ve bunu başardılar. O engeli aşamadık, oyunu istediğimiz gibi açamadık. Buna rağmen yeterince gol fırsatları da yakaladık ama çok üzücü bir şekilde başladık" dedi.

Bu akşam ortaya çıkan sonucun, rakibin oyun şeklinden kaynaklandığını belirten Advocaat, "Rakibe saygı duyarak söylüyorum; çok fazla oyuncuyla topun arkasında kalarak bu yönde bir oyunu tercih eden bir takım. 1-0 öne geçmelerine izin vererek işlerini kolaylaştırdık. Yeterince yaratıcı değildik. Onlar da yapmak istediklerini başardılar. Onlardan daha kaliteliyiz ama gördük ki daha az kaliteli takımlar daha kaliteli takımları yenebiliyor" ifadelerine değindi.

4-5 gündür takımın başında olduğunu ve henüz 2 maç oynadıklarını, her maç pozitif ve negatif şeyler gördüğünü de sözlerine ekleyen Dirk Advocaat, "Pazartesi ya da Salı günü Başkanımız ve teknik ekibimizle görüşeceğiz. Ne yapabiliriz, ne yapmalıyız, 4-3-3 mü devam edeceğiz, 4-3-3 oynayabilecek oyuncularımız var mı elimizde yoksa 4-4-2 mi oynamalıyız? Bunu düşüneceğiz, bunu belirlemek mecburiyetindeyiz şu anda. Bugün rakibi kırabilecek, o engeli aşabilecek yeterince yaratıcılığı göremedik. Perşembe günü Shaktar Donetsk takımı bunu yapmıştı. O yüzden bu konu üzerine düşünmemiz gerekiyor" diyerek sözlerini tamamladı.
 
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@