Er Meydanı’nda güreş heyecanı başladı

EDİRNE’de bu yıl 655’ncisi düzenlenen Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde pehlivanlar, 2''nci gün güreşleri için Er Meydanı’na çıktı. Yaklaşık 25 derece sıcakta başlayan güreşlerde minik boyların ilgiyle...

Haberler 23.07.2016, 10:48
Er Meydanı’nda güreş heyecanı başladı
EDİRNE’de bu yıl 655’ncisi düzenlenen Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde pehlivanlar, 2''nci gün güreşleri için Er Meydanı’na çıktı. Yaklaşık 25 derece sıcakta başlayan güreşlerde minik boyların ilgiyle izlendi.
Edirne Belediye Başkanlığı tarafından bu yıl 655’ncisi düzenlenen Tarihi Kırkpınar Güreşleri’nde sabah 09.00 sıralarında pehlivanlar, çayıra çıkarak 2'nci gün güreşlerine başladı.
Kırkpınar’ın vazgeçilmez unsurları olan davul ve zurna eşliğinde güreş tutan minik boylarda güreşçilerin mücadelesi ilgiyle izlendi. Yaklaşık 25 derecelik sıcak havaya rağmen yağlanarak Er Meydanı çayırına çıkan pehlivanlar rakiplerinin sırtını yere getirmek için büyük çaba gösterdi.
BAŞPEHLİVANLAR ÇAYIRA ÇIKIYOR
Davul ve zurnaların eşlik ettiği ikinci gün güreşlerinde 61 başpehlivan çayıra çıkarak güreşe başlayacak. Başpehlivanların güreşi yarı final mücadelesine kadar sürecek. Yarı final ve devamı ise yarın yapılacak. Başpehlivanlar rakiplerini kura ile belirleyecek. UNESCO’nun somut olmayan kültür mirası listesinde yer alan ve üç gün süren Kırkpınar güreşlerinde toplam 10 ton zeytinyağı ile pehlivanların gözlerini bilebilmesi için 5 bin adet salaşpur bezi kullanılacak.

FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@