Çanakkale'de Goalball Heyecanı

TÜRKİYE Görme Engelliler Spor Federasyonu'nun (GESF) Çanakkale'de düzenlenen Goalball Kadınlar ve Erkekler 1'inci Lig 1'inci Devre müsabakaları büyük çekişmeye sahne oluyor.

Haberler 07.10.2015, 15:14
Çanakkale'de Goalball Heyecanı
(DHA)- TÜRKİYE Görme Engelliler Spor Federasyonu'nun (GESF) Çanakkale'de düzenlenen Goalball Kadınlar ve Erkekler 1'inci Lig 1'inci Devre müsabakaları büyük çekişmeye sahne oluyor.

İstanbul, Ankara, Manisa, Konya ve Kahramanmaraş'tan 8 kadın, 8 erkek olmak üzere toplam 16 takımın yer aldığı karşılaşmalar cuma günü sona erecek. 18 Mart Spor Salonu'nda yapılan açılış töreninde Çanakkale Belediye Başkan Vekili Bilge Şimşek ve GESF Başkanı Abdullah Çetin de hazır bulundu. Federasyon Başkanı Çetin, şöyle dedi:

"Goalball görme engellilere özgü tek ve paralimpik bir branş. Son yıllarda hem dünyada, hem de Türkiye'de yaygınlaşmaya başladı. Çanakkale'de yapılacak sıralama sonrasında 2016'da ülkemizi temsil edecek milli sporcular seçilecek. Amacımız evlerinde oturan görme engellilerin, spor aracılığıyla sosyal hayata katılmalarını sağlamak."

Belediye Başkan Vekili Bilge Şimşek ile Başkan Çetin ise Yenimahalle-Başkent maçının başlama vuruşunu yaptı.  

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@