Bursaspor Başkanı Ay: Maçtan önce demokrasi şölenimiz var

BURSASPOR Başkanı Ali Ay, sahalarında oynayacakları Medipol Başakşehir karşılaşmasına tüm taraftarlarını davet etti, "Pazar günü demokrasi şöleni olacak. Biletlerde yüzde 50’lik indirim yaptık.

Haberler 23.08.2016, 10:36 23.08.2016, 15:51
Bursaspor Başkanı Ay: Maçtan önce demokrasi şölenimiz var
DHA - BURSASPOR Başkanı Ali Ay, sahalarında oynayacakları Medipol Başakşehir karşılaşmasına tüm taraftarlarını davet etti, "Pazar günü demokrasi şöleni olacak. Biletlerde yüzde 50’lik indirim yaptık. Herkesi maça ve şölene bekliyoruz dedi.

"TARAFTARIMIZLA GURUR DUYUYORUM"

Başkan Ali Ay, yeşil beyazlı kulübün televizyonunda yayınlanan Santra Programı'na katıldı. Adanaspor deplasmanına giderken Niğde’ye uğrayarak demokrasi şehidi Ömer Halisdemir’in kabrini ve ailesini ziyaret eden taraftarlarıyla gurur duyduğunu belirten Başkan Ali Ay, şunları söyledi:

"Taraftar madem kulübün sahibi her şeyi bilmeye hakları var. 2 Eylül’de Divan Kurulu toplantısı var. Rakamları paylaşacağım. Neler yapıldığını onlarda görecekler. Taraftarımız da inşallah mutlu olmuştur. Ben taraftarımızın %85-90’ının mutlu olduğunu hissediyorum. Bunun arkasından da sportif başarının gelmesi lazım. Ağustos ayında 10-12 Milyon TL geriden gidiyoruz."

3-4 ADET BENZİN İSTASYONU

Bursaspor’un kalıcı gelirlere ihtiyacı olduğunu tekrarlayan Başkan Ali Ay, şöyle devam etti:
"Bursaspor’un kurtuluşu banka borçlarını sıfırlarsanız ancak o zaman gerçekleşir. Şuanda yılık 14-15 milyon TL faiz gideri var. Bunu da başarabilmemiz için ya stadın ismini satmanız lazım ya da benzin istasyonu projelerinin gerçekleşmesi lazım. Bununla ilgili belediye başkanımızla görüştük. 3-4 tane benzin istasyonu çalışmamız var. 650 bin TL karşılığında Mudanya’dan aşağıya inerken bir araziyi aldık. Çalışmalar yapıyoruz. Belediyeye vereceğiz. İzinlerimizi alacağız ve orada bir benzin istasyonumuz olacak."

GÖKÖZ’DE KAMP TESİSİ DÜŞÜNÜYORUZ

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Burkay'la senelerden beri bir türlü hayata geçirilemeyen Bursaspor Koleji projesi konusunu görüştüklerini, önümüzdeki hafta tüm giderleri üstlenmeleri için protokol imzalayacaklarını belirten Başkan Ali Ay, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Artık bizim de Bursaspor kolejimiz olacak. Çocuklarımız buradan yetişecek. Bu okulda iyi eğitimli Bursasporlular yetişecek. Vakıfköy‘de aldığımız bir yer var. Orasını da spor lisesi olarak düşünüyoruz. Bursa Büyükşehirşehir belediye başkanı ile beraber Gököz’e gideceğiz. Oraya da Bursaspor’a kamp tesisleri yapmayı düşünüyoruz. Yurtdışına gidip masraf yapmak istemiyoruz. Diğer kulüplerin de buraya gelerek konaklamalarını arzu ediyoruz. Böylelikle kulüp bir gelir daha elde etmiş olacak."

"DEMOKRASİ ŞÖLENİ OLACAK"

Medipol Başakşehir maçından önce 15 Temmuz Demokrasi Şehitlerini anma organizasyonu yapılacağını ve bu maça özel olarak maç biletlerinin %50 indirimli olacağını açıklayan Başkan Ali Ay, bu konuda şunları söyledi:
"Taraftarımız hep ilkleri yapmışlardır. 15 Temmuz’da kötü şeyler yaşadık. İpin ucundan döndük. Allah yardım etti. Biz biliyorsunuz bir ay önce bir şey söyledik. Demokrasi şehitlerimizin isimlerini formamıza yazacağız. Bizim için çok önemli. Her şeyden önce vatan geliyor. Gerisi teferruat. Belediye başkanı ile de görüştük. Tüm koltuklara Türk bayrağı koyuyoruz. Tüm taraftarları stadyuma gelmesini özellikle rica ediyorum. Bunun için bende şu şekilde katkı yapmak istiyorum. Bilet fiyatlarını sırf bu maç için %50 indirim uygulayacağız. Öyle bir ambiyans oluşsun ki cümle alem Bursaspor taraftarını görsün. Biz 248 şehidimizin ismini anons edeceğiz. Tüm Türkiye’ye 40 bin kişi birden “burada” diye nasıl bağırıldığını göstermek istiyoruz. Mehter takımı, bando gelecek. Taraftarımızın koreografi hazırlığı var. Bununla ilgili çalışmalar yapacağız. Taraftarlarımızdan rica ediyorum. Sadece Bursaspor maçı değil, demokrasi şehitlerimizi anma töreni de olacak. Aileleriyle birlikte Pazar günü stadyuma gelmelerini istiyoruz."
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@