Bisiklet festivali Ankara'da yapıldı

  ERCAN ATA-ANKARA Hollanda'nın Avrupa'da yer alan büyükelçiliklerinin organize ettiği Avrupa Bisiklet Festivali Türkiye etabı Ankara'da yapıldı. Eymir Gölü çevresinde düzenlenen halk tura 320 bisiklet sürücüsü katıldı....

Haberler 16.04.2016, 15:44 17.04.2016, 09:55
Bisiklet festivali Ankara'da yapıldı
Hollanda'nın Avrupa'da yer alan büyükelçiliklerinin organize ettiği Avrupa Bisiklet Festivali Türkiye etabı Ankara'da yapıldı. Eymir Gölü çevresinde düzenlenen halk tura 320 bisiklet sürücüsü katıldı. Festivalde Türkiye'nin yanı sıra başta Hollanda olmak üzere bir çok ülkeden vatandaş ve elçilik görevlisi Eymir Gölü çevresinde pedal çevirdi. Renk görüntülerin yer aldığı bisiklet turunda yediden yetmişe vatandaşlar pedal çevirirken bisiklet turunun startı Eymir içerisinde bulunan Bağ Evi'nde verildi. Göl çevresinde yapılan turun ardından katılımcıların yer aldığı bir piknik gerçekleştirildi. Avrupa genelinde 22 başkentte gerçekleştirilen festival aracılığıyla, bisikletin eğlenceli ve sağlıklı bir ulaşım aracı olmasının yanında, işe ve okula gitmek için etkili bir ulaşım şekli olmasına dikkat çekilmesi hedefleniyor.

Festival hakkında bilgi veren Hollanda Ankara Büyükelçisi Kees Van Rij, Eymir'in çok güzel ve büyük bir yer olduğunu vurgulayarak, Buradan olmaktan çok memnunuz. Eymir Gölü Ankara'nın bir incisi. Böyle bir yerde böyle bir etkinliğin düzenlenmesinden çok mutluyum. Her ülkeden katılım oldu. Ama biz burada daha çok Hollanda-Türkiye arasında ki dostluğu göstermek istedik. Türkiye ve Hollanda arasında ayrı bir sembol daha var. Herkesinde bildiği gibi lale. İkinci sembol olarak bisikleti görmek istiyoruz. Her iki ülke arasında bu tanıtımı yapmak istiyoruz. Bu festivali AB'de Hollanda'nın başkanlık döneminde yaptığımız içinde çok mutluyuz. Bu etkinlik şuan diğer AB ülkeleri elçiliklerindede kutlanıyor. dedi.

Ankara'da ve Türkiye'de Bisiklete büyük ilgi olduğunu dile getiren Rij, Ankara'nın yerleşim bakımından bisiklet konusunda zorluk yaşayacağını bu konuda her türlü desteği vermeye hazır olduklarını dile getirdi. Son olarak futbola değinen büyükelçi, Türkiye'ye Avrupa Futbol Şampiyonası'nda başarılar dileyerek, Türkiye'de futbol oynana Hollandalı oyuncular Robin Var Persie ve Wesley Sneijder'i yakından takip ettiğini kaydetti.
 
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@