Bisiklet Federasyonu Yönetim Kurulu'ndan 15 Temmuz saldırısına kınama

Türkiye Bisiklet Federasyonu Yönetim Kurulu toplanarak ortak bildiri yayınladı. Yönetim Kurulu'nun 15 Temmuz saldırısına ilişkin kamuoyu ile paylaştığı yazı şu şekilde: "Türkiye, uzun yıllardan beri özlem duyduğu siyasi ve ekonomik...

Haberler 20.07.2016, 17:27
Bisiklet Federasyonu Yönetim Kurulu'ndan 15 Temmuz saldırısına kınama

Türkiye Bisiklet Federasyonu Yönetim Kurulu toplanarak ortak bildiri yayınladı.

Yönetim Kurulu'nun 15 Temmuz saldırısına ilişkin kamuoyu ile paylaştığı yazı şu şekilde:

"Türkiye, uzun yıllardan beri özlem duyduğu siyasi ve ekonomik istikrar ortamında yönetilirken; 15 Temmuz 2016 günü millet iradesinden rahatsız olan iç ve dış düşmanlarca Ülkemizde demokrasiyi kesintiye uğratmak için şanlı tarihimize kara bir leke olarak geçecek darbe girişimine maruz kalmıştır. Bu kara günde, milli irademizin temsil edildiği Türkiye Büyük Millet Meclisimizin, milletimizin kendilerine emanet ettiği uçaklarla bombalanması; meydanlarda, yollarda ve köprülerde milletimize ait silah ve tankların vahşice halkımıza yöneltilmesi ihaneti yaşanmıştır.

Bu hain ve alçakça saldırı; Allah'ın inayeti, milletimizin feraset ve basireti, Cumhurbaşkanı'mızın ve Hükümetimizin dirayeti ile çok şükür ki atlatılmış; halkımız Dünya demokrasi tarihine övünçle yazılacak bir cesaret ve azimle kendini bu alçaklara siper etmiş, canı pahasına darbeyi önlemiş, demokrasimize sahip çıkmış ve milli iradenin gücünü Dünyaya göstermiştir.

Türkiye Bisiklet Federasyonu Yönetim Kurulu olarak, bu hain teşebbüs ve saldırıyı nefretle kınıyoruz; devletimize ve milletimize sahip çıkan tüm güvenlik kuvvetlerimize şükranlarımızı sunar; bu uğurda canlarını veren şehitlerimize Allah'tan rahmet, kederli ailelerine ve Milletimize başsağlığı, yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz.

İnanıyoruz ki, atlatılan bu badireden sonra milli irademiz ve ülkemizin birlik ve beraberlik şuuru daha da güçlenmiş ve milletçe geleceğe umut ve güvenle bakışımız daha da pekişmiştir.

Aziz milletimize saygıyla duyurulur.

Türkiye Bisiklet Federasyonu Yönetim Kurulu. "

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@