B.E.S.Y.O. NEDİR. ÖĞRENCİLER BU HABER SİZİN İÇİN...

YGS DEN 140 VE ÜZERİ ALMANIZ 4 VE 5 YILLIK FAKÜLTELERE GiRMENiZE YETERLiDiR... PEKİ NASIL?

Haberler 24.01.2016, 22:58
B.E.S.Y.O. NEDİR. ÖĞRENCİLER BU HABER SİZİN İÇİN...

 

CAN akademi besyo hazırlık kursu kurucularından  Ali SARI ve Selvet SARIARSLAN  sizler icin BESYO ve BESYO'LU olabilmek için yapılması gerekenleri açıkladı.

 

BESYO NEDİR, AÇILIMI VE ANLAMI

 

Beden Eğitimi Ve Spor Yüksekokulu ‘ nun kısaltılmışıdır. Yüksekoluk olmasına rağmen 4 yıllık eğitim verilmektedir. Toplumumuzda Spor Akademisi olarak da bilinen BESYO yurtdışında Physical Education and Sport Department (Fiziksel Eğitim ve Spor Bölümü) olarak geçmektedir.

 

 

BESYO’ LU OLABİLMEK İÇİN

 

YGS’ den 140 puan barajını geçtiğiniz takdirde Yetenek Sınavlarına girmeye hak kazanırsınız. YGS' den aldığınız puan 0.22 kat sayısıyla çarpılarak başarınız için bir kriter olur. Ayrıca okuldan gelen AOP puanınızda 0.11 ile çarpılarak yetenek sınavları öncesi başlangıç puanınızı belirler. YGS puanınız ve AOP Puanınız ne kadar yüksekse dilediğiniz üniversiteye girmek için o kadar şansınız artmaktadır. YGS sonrasında sizleri asıl zorlayacak olan Özel Yetenek Sınavları’ na girmek durumundasınız. Özel yetenek Sınavları, sürekli uygulama gerektiren üniversite anabilim dallarında yapılması zorunlu olan seçme sınavıdır. Her üniversitenin Özel Yetenek Sınavı farklılık gösterebilmektedir. CAN akademi besyo hazırlık kursu olarak öğrencilerimizle Özel yetenek sınavına kadar birlikte hazırlanıyoruz. 2015 yılında 63 öğrencimiz bizimle birlikte kazandı. 2016 içinde antremanlarımız hız kesmeden devam ediyoruz.

  BESYO bilgilendirme seminerleri düzenleyerek tanıtıyoruz. Öğrencilerin sorularını yanıtlayarak geleceklerine yön vermeye çalışıyoruz. Biz CAN akademi BESYO hazırlık kursu olarak bizimle birlikte yola çıkan tüm öğrencilerimize uzman kodromuzla birlikte  hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmayak için çalısıyoruz  

 Hocalarımızdan  Selvet SARIARSLAN "Kaçırılan bir antreman hayata 1-0 yenik başlamaktır" diyerek antremanların önemi başarının anahtarı oldugu söyleyerek antremanlara başladıklarını tüm öğrencilerin başarılarına ortak oldugu için mutluluğunu ifade etti. 

BESYO hakkında sormak istediginiz herşey için 

http://www.facebook.com/canakademibesyohazirlikkursu/?pnref=story  bize ulaşa bilirsiniz 

 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@