Beşiktaş - Trabzonspor maçının ardından

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, 2-1 kaybettikleri Trabzonspor maçının ardından düzenlenen basın toplantısında konuştu.

Haberler 23.08.2015, 01:53
Beşiktaş - Trabzonspor maçının ardından

SERHAN TÜRK - İSTANBUL / DHA

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, 2-1 kaybettikleri Trabzonspor maçının ardından düzenlenen basın toplantısında konuştu.

"Kaybetmeyi hak etmedik" diyen Güneş, şunları söyledi;

"Oyuna iyi başladık. Seyircimiz de iyiydi. Kaybetmeyi hak etmedik. Öne geçebilseydik oyunun kontrolü bizde kalırdı. Golden sonra rakip oyuncular morallendi. Biz golü attık ama hemen on kişi kaldık. Hakem hakkında konuşmak istemiyorum. Verdiği kararlarla bizim hızımızı kesti. On kişi olmamıza rağmen pozisyonlar bulduk. Son on dakikada oyundan düştük. Daha iyi olacağız. Seyircimize layık olacağız. Hatalardan ders çıkaracağız."

Tecrübeli teknik adam, Quaresma'nın kırmızı kart görmesiyle ilgili de, "Kartla ilgili birşey söyleyemem. Hocalar ne karar veriyorsa ona uyuyoruz. İlk sarı kartı doğru. İkinci sarı kart gördüğünde ise daha dikkatli davranması gerekiyordu. Beni beklemeden topu kullandı diye sarı kartı verdi. Bu pozisyonda Quaresma'nın disiplinsizlik, saygısızlık ve olumsuzluk olarak bakmamak lazım. Hakem ilk 15 dakikada avantajları kesti. Oyun oynamaya çalıştığınız bunları yapınca zaman katliam olur. Kendi eksikliklerimizi düzeltebiliriz ancak hakemleri düzeltemeyiz. Geçen yıl neler yaptıklarını biliyoruz" şeklinde konuştu.

Trabzonspor Teknik Direktörü Shota Arveladze ise, kaliteli bir maç oynadıklarını vurgulayarak, "Teknik açıdan da kaliteli bir maç olduğunu düşünüyorum. Karşımızda şu ana kadar gördüğüm kadarıyla çok çabuk topu çeviren, her yerde çalım atan, çabuk karar veren bir rakip vardı. Biz de onlara fazla alan bırakmadık. Bire bir kalınca etkili oyuncuları var. Biz de iyi organize olduk. Güzel bir gol atıp öne geçtik. Herkesin gördüğü, ancak hakemlerin göremediği bir pozisyon var; Top durmadan pozisyon başlıyor ve sonrasında biz golü yedik. Ancak bunları niye görmüyorlar? Hakemleri tebrik edecektim, hakemlerin bu pozisyonları göremeyerek gol yemek acı bizim adımıza. İkinci golümüz de güzeldi" dedi.

Gürcü çalıştırıcı, eski teknik direktörü Şenol Güneş'e karşı ilk kez kazandığını dile getirerek, ancak sadece üç puan verildiğini söyledi.

"Sezon öncesinde hep üç büyükler şampiyon favorisi gösterilir" şeklindeki soru üzerine Shota, "Türkiye'de üç büyük değil, dört büyük var. Trabzonspor olarak kötü sezon yaşayabiliriz. Ancak her zaman şampiyonluğa oynuyoruz. Kaç senedir şampiyon olamıyoruz, fakat hep bu yarışın içindeyiz. Şampiyon olmak her şeyi yapacağız" ifadelerini kullandı.

 


DHA-Spor - Türkiye-İstanbul - Serhan TÜRK

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@