Aziz Akkaya yeniden Beşiktaş'ta

İstanbul,() - BEŞKTAŞ Kadın Basketbol Takımı Başantrenörlük görevine Aziz Akkaya getirildi. Beşiktaş, resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: "Kadın Basketbol Takımımız'ın Başantrenörlük görevi...

Haberler 01.09.2016, 12:24
Aziz Akkaya yeniden Beşiktaş'ta

İstanbul,() - BEŞKTAŞ Kadın Basketbol Takımı Başantrenörlük görevine Aziz Akkaya getirildi.

Beşiktaş, resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: "Kadın Basketbol Takımımız'ın Başantrenörlük görevi için tecrübeli çalıştırıcı Aziz Akkaya ile 1 yıllık sözleşme imzalandı. Aziz Akkaya son olarak Kadın Milli Takımı Yardımcı Antrenörlüğü ve TBF Altyapı Koordinatörlüğü görevini üstlenmekteydi."

Antrenörlük kariyerine 1983 yılında Nişantaşı Spor'da başlayan Aziz Akkaya, 1987 yılında İstanbulspor'da yardımcı antrenör olarak görev aldı. 1988-1989 sezonunda Beşiktaş'ta yardımcı antrenör olarak görev almaya başlayan tecrübeli çalıştırıcı, 1991-1992 sezonunda Beşiktaş Kadın Basketbol Takımı'nın Başantrenörlüğünü yapmaya başladı. Uzun yıllar siyah-beyazlı camiada görev alan Aziz Akkaya, altyapı ve A Takımda birçok başarıya imza attı. BJK Kadın Basketbol Takımı'nı 2004-2005 sezonunda Türkiye Ligi Şampiyonluğu'na taşıyan Akkaya, 2006 yılında da Cumhurbaşkanlığı Kupası'nı kazanan BJK Kadın Basketbol Takımı'nın başında yer aldı. BJK Kadın Basketbol Takımı'nı ligde ve kupalarda birçok kez finale taşıyan Akkaya, 24 yıl siyah-beyazlı takımda görev aldı.


Aziz Akkaya, 2013-2014 sezonunda Botaşspor'u, 2014-2015 sezonunda da Edirnespor'u çalıştırdı.

TBF'de uzun yıllar görev alan ve özellikle Altyapı Milli Takımlarında birçok başarıya imza atan Aziz Akkaya, son olarak TBF Kadın Milli Takımlar Altyapı Koordinatörlüğü ve A Milli Kadın Takımı Yardımcı Antrenörlüğü görevlerini üstlendi.

Aziz Akkaya, 2016-2017 sezonunda Beşiktaş ile 1 yıllık sözleşme imzaladı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@