Ata Yahşi, Babası Ve Annesinin İzinde

ATLETİZM Milli Takım antrenörlerinden, İzmirli eski milli atlet Adnan Yahşi ile yine eski bir atlet olan Arzu Yahşi'nin 17 yaşındaki oğulları Ata Yahşi, triatlonda ülkemizi Avrupa'da temsil etmeye hazırlanıyor.

Haberler 26.09.2015, 14:23
Ata Yahşi, Babası Ve Annesinin İzinde
(DHA)- ATLETİZM Milli Takım antrenörlerinden, İzmirli eski milli atlet Adnan Yahşi ile yine eski bir atlet olan Arzu Yahşi'nin 17 yaşındaki oğulları Ata Yahşi, triatlonda ülkemizi Avrupa'da temsil etmeye hazırlanıyor. 5 yıl önce başladığı bu spor dalında kısa sürede büyük aşama yaparak pek çok ulusal ve uluslararası yarışmada madalya kazanan başarılı sporcu, son Türkiye şampiyonasındaki performansı ile Alanya'da 17-18 Ekim tarihlerinde Alanya'da düzenlenecek Avrupa Gençler Kupası'na katılarak, Genç Milli Takım'a davet edildi. Nevvar Salih İşgören Anadolu Lisesi 12'nci sınıf öğrencisi ve İzmir Atletizm Spor Kulübü sporcusu olan Ata, Alanya'da kürsüye çıkmak istediğini söyledi.

Ata'nın yüzme, bisiklete binme ve koşudan oluşan triatlonda daha önce üç kez Yıldız Milli Takımı'nda yarıştığını hatırlatan baba Adnan Yahşi, destek sağlanması halinde oğlunun çok daha büyük başarılara imza atabileceğini söyledi. Triatlonun çok zor bir spor dalı olduğunu dile getiren Adnan Yahşi, "İyi bir bisikletin fiyatı bugün 6 bin TL'den başlıyor. Ayakkabısını, eşofmanını, moyusunu, beslenmesini, ulaşımını hesaba kattığımızda ciddi bir meblağ tutuyor. Anne-baba olarak elimizden geleni yapıyoruz ancak sonuçta bizler de memur insanlarız. Ata bu spor dalında gelecek vaadediyor. Beklediği desteği bulabilirse, 2020 olimpiyatlarına katılmaması için bir neden yok" dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@