Ardeşen Gençlik Hentbol Kadınlar Türkiye Kupası şampiyonu

TÜRKİYE Kadınlar Hentbol Süper Ligi ekibi Rize Ardeşen Gençlik ve Spor Kulübü, tarihinde ilk defa Hentbol Kadınlar Türkiye Kupası’nı kazanmanın sevincini yaşadı. BAŞKAN OĞUZ: "3 KUPAYI...

Haberler 29.03.2016, 12:39
Ardeşen Gençlik Hentbol Kadınlar Türkiye Kupası şampiyonu
DHA – TÜRKİYE Kadınlar Hentbol Süper Ligi ekibi Rize Ardeşen Gençlik ve Spor Kulübü, tarihinde ilk defa Hentbol Kadınlar Türkiye Kupası’nı kazanmanın sevincini yaşadı.
BAŞKAN OĞUZ: "3 KUPAYI BİRDEN ALMAK İSTİYORUZ"
Kulüp Başkanı Sultan Rauf Oğuz, kazandıkları Türkiye Kupası’nın kendileri için büyük övünç kaynağı olduğunu belirtirken şurları söyledi: "Rize’ye böyle bir kupa kazandırmanın gururunu yaşıyoruz. Bu kupayı taraftar ilgisi açısından ilk 50 kulüp arasında olmamızı sağlayan taraftarlarımıza ve spor gönüllülerine hediye ediyoruz. Böyle bir taraftara böyle bir kupa yakışırdı. Bu yıl Türkiye kupasını aldık. Lig ve ardından Süper Kupa'yı da almak istiyoruz. 3 kupa ile sezonu tamamlama hedefindeyiz. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a Avrupa Kupası'nı kazanmak için söz vermiştik. Üzgünüz, çünkü çeyrek finalde elendik. Önümüzdeki yıllarda bu sözümüzü tutmak için çaba harcayacağız."
8 YIL ÖNCE KURULDU
2008 yılında kurulan Ardeşen Gençlik ve Spor Kulübü, 4 yıl alt liglerde mücadele etti, 4 yıl önce de Hentbol Süper Lig’ine yükseldi. 3 defa mücadele ettiği Avrupa Kadınlar Hentbol Şampiyonası’nda çeyrek finale kadar yükselme başarısını gösterdi. Hentbol Kadınlar Türkiye Kupası’nda Bursa'da pazartesi günü karşılaştığı Yeni Mahalle Belediyespor’u 33-31 mağlup ederek kupayı kazandı. 
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@