2016 Karting'de Baba-oğul aynı pistte yarışacak

İZMİR Karting Kulübü tarafından düzenlenen 2016 Türkiye Karting Şampiyonası'nın 5'inci ayak yarışları hafta sonunda Uşak Belediyesi Süpermoto Pisti'nde yapılacak.

Haberler 18.08.2016, 15:11
2016 Karting'de Baba-oğul aynı pistte yarışacak
İZMİR Karting Kulübü tarafından düzenlenen 2016 Türkiye Karting Şampiyonası'nın 5'inci ayak yarışları hafta sonunda Uşak Belediyesi Süpermoto Pisti'nde yapılacak. Üç ayrı kategoride koşulacak yarışlarda mini, formula senior ve formula master kategorilerinde 15 sporcu mücadele edecek.

Bu arada formula mini kategoride yarışan 9 yaşındaki Ömer Asaf Kolot, formula master kategorisindeki babası Süleyman Sırrı Kolot'la aynı pistte ter dökecek.

Bu sezon Türkiye şampiyonası haricinde Belçika Rotax Max Challenge ve Belçika BNL Karting Serisi yarışlarına da katılan Ömer Asaf Kolot, Uşak'ta mini kategoriyi kazanarak yeniden liderliğe yükselmeyi hedefliyor.

Baba Kolot ise, 32 yaş üzeri sporculara açık formula master kategorisinde, geride kalan 4 yarışın ikisinde birinci ikisinde ise ikinci olarak, en yakın rakibinin sadece 7 puan gerisinde 199 puanla ikinci sırada yer alıyor. Aynı zamanda pist yarışlarına da katılan Süleyman Kolot'un hedefi, bu hafta liderliği ele geçirmek.  
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@