Son Dakika

2016 Dünya Gençler Curling Şampiyonasının Erzurum'dan alınmasından Rusya sorumlu tutuldu

Turgay İPEK/ ERZURUM, () - GENÇLİK Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, 2016 Dünya Gençler Curling Şampiyonasının Erzurum'dan alınarak, Kopenhag'a verilmesi hakkında, "Şampiyonanın Erzurum'dan alınması Rusya'nın, Dünya...

Haberler 26.02.2016, 20:07
2016 Dünya Gençler Curling Şampiyonasının Erzurum'dan alınmasından Rusya sorumlu tutuldu
GENÇLİK Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, 2016 Dünya Gençler Curling Şampiyonasının Erzurum'dan alınarak, Kopenhag'a verilmesi hakkında, "Şampiyonanın Erzurum'dan alınması Rusya'nın, Dünya Curling Federasyonu'na baskı uygulamasından kaynaklandı" dedi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, 2016 Dünya Gençler Curling Şampiyonasının, Dünya Curling Federasyonu (WCF) tarafından Türkiye'den alınmasıyla ilgili yazılı açıklama yaptı. Erzurum'daki Curling salonunun aylar öncesinden hazır duruma getirmelerine karşın WCF yetkililerinin Erzurum'a gelmediğini ve salonda inceleme yapmadığına işaret eden Taşkesenligil, şunları söyledi: "Şampiyonanın Erzurum'dan alınmasının, tesis ya da ihmalle alakası yok. Bir ay öncesinde de kesinlikle tesis açısından sorunumuzun olmadığını belirtmiştik. Elimizde resmi belgeler var. Curling Arena'nın zeminin yenileme çalışmaları esnasında, bakanlıktan gelen ödeneği beklemeden, bir bütçe oluşturup, zeminin erkenden bitirilmesi ve hazır hale gelmesi için kullandık. Bu konuda da Türkiye Milli Olimpiyat Komitesine, ilgili federasyon başkanlarına ve bakanlığımıza, tesislerimizin 22 Ocak 2016 tarihi itibariyle hazır olduğuna dair yazışmalarımızı yaptık. Dünya Curling Federasyonu da bize gerekli olan bir kısım malzemeyi gönderdi. Şampiyonanın Erzurum'dan alınması Rusya'nın, Dünya Curling Federasyonu'na baskı uygulamasından kaynaklandı. Bunda he Türkiye olarak bizim, ne de kururumuzun hiçbir suçu ya da ihmali söz konusu değil, bu tamamen bir Rus oyunu. Zaten Dünya Curling Federasyonu da kendi internet sitesinden şampiyonanın Erzurum'dan alınması ile ilgili olarak yaptığı duyuruda, tesis sorunundan falan hiç bahsetmedi. Ankara'da da mı tesis sorunu vardı ki, şampiyonayı İspanya'ya verdiler? Herkesin malum olduğu Avrupalı zihniyeti 'Türkiye'de terör olayları var', diyerek Ankara'ya gelmek istemedikleri için buz hokeyi maçları İspanya'ya alındı. Rusya, Sochi'deki kış ve buz sporları tesislerinin boş kalmaması için devamlı ülkelere olimpiyatlar verilmesi için baskı yapıyor. Ayrıca son olarak Fenerbahçe'nin bile özel uçakla Moskova'ya gitmemesi için her türlü zorluğu çıkardılar." 
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sözleşmeli Personelin kadroya geçirilmesini doğru buluyor musunuz?
Sözleşmeli Personelin kadroya geçirilmesini doğru buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@