2016 Avrupa Futbol Şampiyonası Güzellik Yarışması İçin Başvurular Başladı

Almanya’da ‘Miss Germany Corporation’ (MGC) tarafından düzenlenen Avrupa Futbol Şampiyonası Güzellik Yarışması (Miss EM 2016) finali için adayların seçimine başlandı.

Haberler 24.12.2015, 09:12
2016 Avrupa Futbol Şampiyonası Güzellik Yarışması İçin Başvurular Başladı

Levent GÜNDÜZ/ALMANYA, (DHA)-Almanya’da ‘Miss Germany Corporation’ (MGC) tarafından düzenlenen Avrupa Futbol Şampiyonası Güzellik Yarışması (Miss EM 2016) finali için adayların seçimine başlandı. Fransa’da başlayacak olan UEFA Avrupa Futbol Şampiyonası öncesi turnuvaya katılacak olan 24 ülkenin güzelleri 2016’nın Haziran ayında podyuma çıkacak. Avrupa futbolunun güzellik kraliçesi 3 Haziran Cuma akşamı Almanya’nın en büyük eğlence parkı olan ‘Avrupa parkında’ düzenlenen organizasyonla tacını giyecek. Yarışmanın birincisine 5 bin Euro ve çeşitli hediyeler verilecek.

BAŞVURULAR BAŞLADI

Turnuvaya katılmak isteyenler www.missgermay.de veya elektronik posta adresi Miss-EM@missgermany.de adresinden yarışmaya başvurabilir. Yarışmaya katılmak için adayların yaşlarının reşit olması, kendisinin ya da anne babasının temsil ettiği ülke vatandaşı olması şartı aranıyor. Podyuma çıkacak olan güzeller temsil ettikleri ülkelerin milli formalarıyla yarışacak. Jüri heyeti içinde spor ve magazin dünyasının tanınmış simaları yer alıyor. Adaylar, yarışmada futbol turnuvasında olduğu gibi her grupta 4 ülke güzeliyle, 6 grupta yarışacak. Türk güzeller de Türkiye’nin futbol turnuvasında yer aldığı D grubunda yarışacak.

TÜRKİYE’Yİ İLK KEZ FİLİZ HEİLMANN TEMSİL ETMİŞTİ

İlk defa 2008 yılında yapılan Avrupa Futbol güzellik yarışmasında Türkiye’yi Galatasaray’ın eski futbolcusu Savaş Koç’un futbolcu kızı Filiz Heilmann (21) temsil etmişti. Alman Bundesliga takımı Hannover 96 ve Türk Milli takımı bayanlar liginde oynayan Filiz Heilmann finalde ikinci olmuştu. 2008 kraliçesi Çek Cumhuriyetinden Domenica Huzvarova(22) olurken yarışmanın üçüncüsü ise Yunanistan temsilcisi Mariola Shabanaj (20) seçilmişti. Yarışmanın 2012 finalinde ise Türkiye turnuvaya katılamadığı için podyuma Türk güzeli çıkmadı.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@