Sözlü, yazılı, uygulamalı sınav yok! KPSS'den 60 ve 70 almak yetiyor! İTÜ 36 personel alımı yapacak!

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) herhangi bir sözlü, uygulamalı ya da yazılı sınav yapmadan KPSS puanı üzerinden lise ve üniversite mezunu personel alacak. Başvurular bugün başladı!

İlan 23.11.2021 - 15:37 23.11.2021 - 15:38 Ali Parim

İstanbul Teknik Üniversitesi, büro personeli, koruma ve güvenlik görevlisi, teknisyen ve temizlik personeli kadrolarına toplam 36 personel alımı yapacağını açıkladı. Üniversite'nin Resmi Gazete üzerinden yaptığı duyuruya göre; 5 büro personeli, 6 teknisyen, 10 koruma ve güvenlik personeli, 15 de destek personeli alımı yapılacak. 

Büro personellerinin İnsan Kaynakları, Halkla İlişkiler ve Muhasebe gibi lisans bölümlerinden mezun olmaları gerekecek. Ayrıca adayların 2020 yılı KPSS P3 puanlarına da bakılacak. Teknisyenler ise meslek lisesi mezunları arasından seçilecek. Yine adaylar 2020 yılı KPSS P94 puanları üzerinden değerlendirecek. Yine koruma ve güvenlik görevlileri ile destek personellerinin de en az ortaöğretim mezunu olmaları ve  KPSS'den en az 60 puan almış olmaları gerekecek.

23 Kasım 2021 tarihli Resmi Gazete'deki ilanda yer alan şartların tamamını sağlayan adaylar, 15 gün içerisinde başvurularını şahsen ya da posta yoluyla Üniversitenin Personel Daire Başkanlığına iletebilecek. Son olarak adayların sadece KPSS puanları baz alınacak. Alım sürecinde başka herhangi bir sözlü, uygulamalı ya da yazılı sınav yapılmayacak. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@