Sözleşmeli öğretmen mülakat yerleri açıklandı mı? MEB son dakika duyurusu

Sözleşmeli öğretmen alımı mülakat, sözlü sınav yerleri açıklandı mı? MEB son dakika duyurusu yayımladı mı? Sözleşmeli öğretmen alımı mülakat yerlerini öğrenmek isteyenler adaylar için sorgulama ekranı.

Sözleşmeli öğretmen mülakat yerleri açıklandı mı? MEB son dakika duyurusu

Sözleşmeli öğretmen ataması için binlerce aday başvurularını yapmışlardı. Öğretmenler atama takviminde mülakat için beklemeye başlarken sınav yerlerinin açıklanıp açıklanmadığını araştırıyorlar.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN MÜLAKAT YERLERİ AÇIKLANDI MI?

Sözleşmeli öğretmen alımları için başvuru süreci Temmuz ayı içerisinde başlamıştı. Hatırlanacağı üzere MEB ilk ilanın ardından Temmuz ayının ortasında başvuruları almaya başladı. Öyle ki 18 Temmuz tarihinde öğretmenler atamalar için başvurularını yapmaya başladılar. Başvurular bir haftadan biraz uzun sürdü ve 26 Temmuz tarihinde sona erdi.

26 Temmuz tarihinden sonra 29 Temmuz tarihinde sözleşmeli öğretmenler için mülakat yerleri açıklanacak.

Milli Eğitim Bakanlığı gün içinde yayımlayacağı duyuru ile sözleşmeli öğretmen alımları için 29 Temmuz'da gün içinde mülakat yerleri belli olacak. Öğretmenler ise atamalar için sözlü sınava nerede gireceklerini bakanlığın web sitesinden sorgulayacak.

Mülakat yerleri için meb gov tr Personel Genel Müdürlüğü sitesi anlık takip edilecek.

MÜLAKAT TARİHLERİ

Sözleşmeli öğretmenler için mülakat aşaması ise Pazartesi günü başlayacak. Pazartesi günü 1 Ağustos tarihinde başlayacak mülakatlar 13 Ağustos tarihine kadar sürecek.

Ardından mülakat sonuçları belli olacak. Öğretmenler için atama işlemleri ise Eylül ayında tamamlanacak.