Söz verildi! Şekere o tarihe ne olursa olsun zam yapılmayacak!

Türkiye Şeker Fabrikaları Genel Müdürü Mücahit Alkan, şekere yeniden zammın gündemlerinde olmadığını belirtti. Alkan, tarih vererek o zamana kadar zammın yapılmayacağının sözünü verdi.

Finans 25.11.2021 - 23:48 25.11.2021 - 23:48 Mustafa Çokyaşar

Türkiye Şeker Fabrikaları Genel Müdürü Mücahit Alkan, dövizlerdeki hareketlilik sonrası şekerle ilgili sorulara yanıt verdi.

İlk olarak üretim ile ilgili herhangi bir problemin olmadığını söyleyen Alkan, üretim rekoru kırdıklarını hatırlatarak her şeyin yolunda mesajı verdi.

Piyalardaki durumun farkında olduklarını belirten Altan, üretim ve tedarikte hiçbir sorun olmayacağının atını çizdi. Stoklama eğiliminin gereksiz olduğunu ve zararlı çıkalarını söyleyen genel müdür, şelerin bolca olduğunu söyledi. Geçen hafta 30 bin ton ihracat yapıldığını, 95 bin ton şekerinde ihracat için hazır bekletildiğini sözlerine ekledi. Hiçbir şekilde şeker arzıyla ilgili bir sorun olmayacak dedi.

2022 Eylül'e kadar zam yok

Alkan, piyasaları yakından takip ettiklerini mevcut durumda zam yapılmaya ihtiyaç olmadığını söyledi. 2022 Eylül'e kadar da zam yapılmayacağının sözünü verdi.

Alkan, son olarak devletin ürettiği şekerlerin yakında tüm marketlerin raflarında olacağını da müjdeledi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@