Son Gün! Aşı, Kısıtlama, Tedbir Kararları Kabinede Açıklanacak

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısında aşı olmayanlar için kararlar açıklanacak. Kabine Toplantısının ise 2 Ağustos Pazartesi günü gerçekleştirilmesi bekleniyor.

Gündem 01.08.2021 - 08:35 01.08.2021 - 08:35 Mustafa Karagöz

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı yeni kararları alınması noktasında büyük önem taşıyor. Aşılama sürecinin yeniden hız kazanması ve normalleşme sürecinin devam edebilmesi adına ek önlemlerin uygulanabileceği kulislerde konuşuluyor. 

AŞI, TEDBİR VE YASAK KARARLARI ALINACAK MI?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında düzenlenen Bilim Kurulu Toplantılarında yasak kararlarına ilişkin tavsiye kararı çıktı. Aşı olmayanların sosyal etkinliklerden kısıtlanması gibi önlemlerin bulunduğu tavsiye kararında aşılama oranlarının yükseltilmesi amaçlanıyor. Özellikle bazı bölgelerde çok düşen aşılama hızı ve aniden artan vaka sayıları nedeniyle ek tedbirlerin gelebileceği konuşuluyor. 

Bilim Kurulu tarafından verilen tavsiyede ilk olarak aşı olmayan vatandaşların kalablık oluşturan etkinliklerden uzak tutulması planlanıyor. İlgili tavsiye kararında aşı olmayanların ayrıca alışveriş merkezi, konser, sinema, AVM gibi alanlar alınmaması da öngörülüyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca söz konusu tavsiye kararlarının Cumhurbaşkanlığı Kbine Toplantısında görüşüleceğini ifade etmişti. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN AÇIKLAMA GELMİŞTİ

Haftasonu öncesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan yapmış olduğu bir konuşmasında Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde ele alınacak konular hakkında bilgi verdi. Aşı olmayan vatandaşların durumunun toplantıda ele alınacağını bildiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğam alınan kararın millete sesleniş konuşmasında duyurulağını da söyledi. 

CUMHURBAŞKANLIĞI KABİNE TOPLANTISI TARİHİ

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı hem yeni ayın hemde yeni haftanın ilk gününde düzenlenecek. Toplantı 2 Ağustos Pazartesi günü düzenlenecek. Öğleden sonra saat 15.00 ile 16.00 sularında başlaması beklenen toplantı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın saat 19.00 ile 20.00 arasında konuşma yapması öngörülüyor.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@