Son Dakika ÖSYM açıkladı! KPSS sorularının çalındığı iddialarına dair ilk resmi açıklama geldi!

Bugün sabah saatlerinde gündeme düşen son dakika gelişmesi sonrasında KPSS soruları ile ilgili ortaya birçok iddia atılmıştı. Son Dakika ÖSYM açıkladı! KPSS sorularının çalındığı iddialarına dair ilk resmi açıklama geldi!

Son Dakika ÖSYM açıkladı! KPSS sorularının çalındığı iddialarına dair ilk resmi açıklama geldi!

Son Dakika ÖSYM açıkladı! KPSS sorularının çalındığı iddialarına dair ilk resmi açıklama geldi! Bugün sabah saatlerinde gündeme düşen son dakika gelişmesi sonrasında KPSS soruları ile ilgili ortaya birçok iddia atılmıştı. KPSS sorularının bir yayınevi denemelerinde yer alan sorular olduğuna dair birçok iddialar sosyal medyada uzun süre konuşulurken KPSS'de ikinci FETÖ skandalı başlığı altında birçok tweet atıldı.

Sabah erken saatlerden itibaren ÖSYM tarafından açıklama bekleyen milyonlarca KPSS adayına ise resmi açıklama geldi. Buna göre ise ÖSYM bu iddialarının asılsız olduğunu açıkladı. İşte o açıklamalar..

ÖSYM'DEN AÇIKLAMA GELDİ: "İDDİALAR ASILSIZ"

Son Dakika ÖSYM açıkladı! KPSS sorularının çalındığı iddialarına dair ilk resmi açıklama geldi!

"2022 KPSS Lisans Genel Yetenek-Genel Kültür Sınavı ile Eğitim Bilimleri Sınavı 31 Temmuz 2022 Pazar günü sabah ve öğleden sonra oturumlarında güvenli bir biçimde gerçekleştirilmiştir.

Bazı sınav sorularının bir yayınevinin deneme sınavı sorularıyla aynı olduğuna ilişkin sosyal medya platformlarında ortaya atılan iddiaların incelemelerimiz neticesinde asılsız olduğu anlaşılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Sabah saatlerinden itibaren gündemi yoğun bir şekilde etkisi altına alan KPSS konuları ile ilgili net gelişmeler geldi. Bir yayınevine bağlı sorularda yer aldığı söylenilen iddiaların asılsız olduğu ÖSYM tarafından paylaşıldı. Konu ile ilgili yapılan bu açıklama sonrasında ise KPSS 2022 sınavının iptal olması gündemde yer almıyor.