Son Dakika! Kahreden Haber Bir Askerimiz Irak'ta Şehit Oldu

SON DAKİKA HABERİ; Milli Savunma Bakanlığı'ndan gelen son dakika haberi ile bir askerimizin Pençe Kilit Operasyonu kapsamında Kuzey Irak'ta şehit düştüğü açıklandı.

Son Dakika! Kahreden Haber Bir Askerimiz Irak'ta Şehit Oldu

Kuzey Irak ve çevresinde buluann terör örgütü yuvalarının temizlenmesi ve güvenliğin sağlanması amacıyla devam eden Pençe Kilit Operasyonundan tüm Türkiye'yi yasa boşan acı haber geldi.

MSB ACI HABERİN DETAYLARINI AÇIKLADI

Milli Savunma Bakanlığı tarafından son dakika olarak paylaşılan basın açıklamasında bir askerimizin şehit haberinin geldiği duyuruldu. Bakanlık açıklamasında Pençe Kilit Operasyonu kapsamında terör örgütleri ile mücadele için Kuzey Irak'ta bulunan bir askerimizin kayalıktan kaydığı ve düştüğünü bildirdi. Hastaneye kaldırılan askerimizin daha sonra şehit olduğu açıklandı.

Milli Savunma Bakanlığı açıklamasının devamında ise "Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz" ifdelerini paylaştı.

Pençe Kilit Operasyonu uzun süredir Irak'ın kuzey kesimi başta olmak üzere birçok noktada devam ediyor. Bölücü terör örgütü PKK ve uzantılarının temizlenmesi ve güvenliğin sağlanması amacıyla gerçekleştirilen operasyonlar aralıksız devam ediyor.