Son dakika haberi: Erzurum'da deprem meydana geldi! Göçük altında kalanlar var

Erzurum'da 5.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Çevre illerde de hissedilen deprem sonrası Erzurum'da göçük altında kalan 2 kişi sağ kurtarıldı.

Gündem 19.11.2021 - 17:48 19.11.2021 - 18:08 Mustafa Çokyaşar

Erzurum'da saat 15.40'ta yerin 7 km altında meydana 5,1 şiddetinde deprem meydana geldi. AFAD tarafından deppremin merkez üssünün Erzurum'un Köprüköy ilçesi olduğu belirtildi.

Kandilli Rasathanesi ise depremin büyüklüğünü 5.2 olarak açıkladı. Deprem Ağrı, Diyarbakır ve Muş'tan başta olmak üzere çevre illerden de hissedildi.

Erzurum Valisi Okay Memiş, yaptığı açıklamada "Panik yapılmamasını önemle istirham ediyorum. Vatandaşlarımız güvende olduklarını kendileri değerlendirebilirler. Şu ana kadar vatandaşlarımızdan bize bir talep olmadı. Konuyu takip ediyoruz, şu an çok yeni durum. İlçenin kaymakamı, AFAD il müdürümüz hareket halinde. İhbar aldığımız birkaç köy var. O köylere jandarmamız oluşmak üzere. Bazı köylerden yıkım olduğuna dair ihbar geliyor. Birkaç köyde yıkılan evler var. Can kaybı yok." sözleriyle son durum hakkında bilgi verdi.

Erzurum Valisi Okay Memiş başka bir açıklamasında 5.1 büyüklüğündeki depremde, Erzurum Topçu Mahallesi'nde enkaz altında kalan 2 kişinin olduğunu ve onların da sağ çıkarıldığını söyledi.

Valilik tarafından yapılan açıklamada yıkılan duvarların olduğu ancak can kaybının yaşanmadığı belirtildi. Arama kurtarma çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Erzurum'daki deprem ile birlikte son iki haftada toplam dört deprem meydana geldi. Daha önceki depremler Konya, Malatya ve Düzce'de aynı büyüklükte olmuştu.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@