Son Dakika Haberi! Çok Şehirde Art Arda Elektrik Kesintileri! Elektrik Kesintilerinin Nedeni

Sabah saatlerinden itibaren Türkiye geneli çok sayıda şehirde elektrik kesintileri yaşandı. Peki art arda gelen elektrik kesintilerinin nedeni ne? Son Dakika Gelişmeleri...

Gündem 02.08.2021 - 11:37 02.08.2021 - 11:38 Mustafa Karagöz

Haftanın ilk gününde Türkiye geneli çok sayıda şehirde elektrik kesintileri meydana geldi. Sabahın ilk saatlerinden itibaren yaşanan elektrik kesintileri sosyal medyada gündem olurken kesintilerin birden fazla şehirde yakın zamanlı olması dikkat çekti. 

TÜRKİYE GENELİ ELEKTRİK KESİNTİLERİ

Sabah saatlerinde yaşanmaya başlayan elektrik kesintileri başta Türkiye'nin 3 büyük kentinde görülmeye başlandı. İstanbul, Ankara ve İzmir'in çeşitli noktalarında elektrikler gitmeye başladı. Kesintilerin uzun sürmesi vatandaşlara zor anlar yaşattı. 3 büyük kentin dışında ayrıca Gaziantep, Konya, Bursa, Adana, Mersin, Kırklareli, Hatay, Uşak, Kayseri ve Manisa'da da elektrik kesintisi haberleri geldi. 

Çok sayıda şehirde yaşayan vatandaşlar kurumları arayarak elektrik kesintisi olduğuna dair ihbarlarda bulunuyorlar. Sosyal medya üzerine elektrik kesintilerine ilişkin başlık gündem olurken yapılan paylaşımlarda farklı illerde de elektrik kesintilerinin olduğu iddia ediliyor. 

Dağıtım Şirketlerinin İnternet Sayfaları Çöktü

Elektrik dağıtım şirketlerinin internet sayfaları kesintilerin nedeni ve süresini öğrenmek isteyen vatandaşlar nedeniyle çöktü. Ayrıca yaşanan elektrik kesintilerine dair herhangi bir kurumdan henüz resmi bir bilgilendirme açıklaması da gelmedi. 

EGE BÖLGESİNDE YAŞANAN ELEKTRİK KESİNTİLERİ PLANLI

Ege bölgesinde yaşayan vatandaşlar için ise bir bilgilendirme açıklaması geldi. Bölgede yer alan şehirlerin bazıları için planlı elektrik kesintileri olduğu öğrenildi. Yatırım tesislerinin devreye alınması, arıza onarım ve bakım gibi nedenlerle yaşanan elektrik kesintilerinin ayrıntıları elektrik dağıtım şirketleri tarafından açıklandı.

Planlı elektrik kesinti olan şehirler arasında Muğla, Aydın, Manisa ve İzmir olduğu belirtildi. Ayrıca bu illerin çoğu ilçesinde de elektrik kesintileri yaşanabileceği bildirildi. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@