Son Dakika Haberi! Bakan Vedat Bilgin'den EYT açıklaması var 'Onları Açıklayacağım'

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin EYT düzenlemesi konusunda son dakika açıklamasında bulundu. Bakan Bilgin nasıl 3600 yasası açıklandıysa EYT Yasanın da açıklanacağını vurguladı.

Son Dakika Haberi! Bakan Vedat Bilgin'den EYT açıklaması var 'Onları Açıklayacağım'

Emeklilikte Yaşa Takılanlar için son açıklama Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'den geldi. Bakan Bilgin katıldığı bir programda düzenlemelerin son durumu hakkında bilgi verdi.

YAŞA TAKILANLAR DİKKAT! ÇALIŞMA BAKANI BİLGİN'DEN AÇIKLAMA VAR

Çalışma Bakanı Vedat Bilgin ‘Üretim Sürecine Katılımın Desteklenmesi Projesi’ etkinlikleri kapsamında Bursa'da yer alıyor. Vedat Bilgin ile birlikte birçok önemli ismin yer aldığı toplantıda ilk kürsüye çıkan isim ise Çalışma Bakanı oldu. Hem projenin detayları hemde sağlayacak ek avatajlar hakkında konuşan Bakan Bilgin daha sonra Çalışma Bakanlığı'nın üzerinde yoğun mesai harcadığı konulara değindi.

Bu noktada ilk olarak 3600 ek gösterge düzenlemesi hakkında konuşan Bakan Bilgin bu konunun tamamlandığını söyledi. “Türkiye’nin her sosyal meselesi bizim önümüzdedir. Bunların üzerinde çalışıyoruz, bunların üzerinde çözüm yolları üretiyoruz.

Milyonlarca vatandaşı yakından ilgilendiren diğer düzenlemeler hakkında da açıklamalarda bulunan sırasıyla sözleşmeli personellerin kadroya alınmal, geçici işçilerin kadroya alınması ve EYT başlıklarını sıraladı.

Son Dakika Haberi! Bakan Vedat Bilgin'den EYT açıklaması var 'Onları Açıklayacağım'

EYT AÇIKLAMASI

Bakan Bilgin EYT düzenlemesi için sırası geldiğinde düzenlemenin tüm detaylarının ilan edileceğini ifade etti. Vedat Bilgin bu konuda "Formüller buluyoruz. En uygununu tamamladığımız gün, daha önce 3600’de yaptığımız gibi, asgari ücrette yaptığımız gibi, yarın da sözleşmeli personel konusunda dosyayı açtığımda basın mensuplarıyla paylaşacağım. Diğer gün geçici işçiler sorunu var. Onu tamamladığımız gün, onlarla ilgili açıklama yapacağım. EYT var, EYT’yi tamamladığımız gün, onları açıklayacağım" ifadelerine yer verdi.

ÇALIŞMA BAKANLIĞI'NIN TAKVİMİ

İlan edilen açıklamada Çalışma Bakanlığı'nın takvimi sözleşmeli personellerin kadroya alınması, geçici işçilerin kadroya alınması ve emeklilikte yaşa takılanlar olarak sıralandı.