Son Dakika! 2021 ÖSYM Lisans KPSS Sınav Giriş Yerleri Belli Oldu

ÖSYM Başkanlığı yayımladığı bir son dakika duyurusu ile 2021 Lisans KPSS sınav giriş yerlerinin belli olduğunu ve sınav giriş evraklarının aday erişimine açıldığını duyurdu.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Kamu Gündemi -

ÖSYM Son Dakika duyurusu ile 2021 Lisans KPSS Sınav Giriş Yerleri belli olduğunu duyurdu.

ÖSYM'DEN SON DAKİKA DUYURUSU KPSS SINAV GİRİŞ YERLERİ BELLİ OLDU

ÖSYM Başkanlığı'nın resmi sitesinden yayımlanan basın açıklamasında KPSS A Grubu sınavı için adayların ne zaman sınava gireceğine ilişkin bilgi verdi. Birinci oturum, ikinci oturum ve ÖABT sınav tarihlerini hatırlatan kurum daha sonra adayların sınav giriş belgelerini nasıl alacaklarını açıkladı. 

"2021-KPSS A Grubu Alan Bilgisi Oturumları Sınava Giriş Belgeleri Erişime Açıldı" başlığı ile yayımlanan ÖSYM duyurusunda adaylara şu bilgiler verildi. 

"07 Ağustos 2021 tarihinde uygulanacak olan 2021-KPSS A Grubu Alan Bilgisi Sınavları 1. Oturumu (Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri) ve 2021-KPSS A Grubu Alan Bilgisi Sınavları 2. Oturumu (Hukuk, İktisat, Maliye) ile  08 Ağustos 2021 tarihinde uygulanacak olan  2021-KPSS A Grubu Alan Bilgisi Sınavları 3. Oturumuna (İşletme, Muhasebe, İstatistik) katılacak adayların sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemleri tamamlanmıştır."

Kurum adayların sınav giriş yerlerini gösterir belgelere erişimleirnin ise ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi üzerinden olacağını duyurdu. Bu kapsamda adaylar sınav belgelerini ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden 29 Temmuz 2021 tarihinde saat 14.00’ten itibaren alabilecekler. Sınav belgelerini almak için adayların Aday işlemleri Sistemine T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile giriş yapabilecekler. 

DİKKAT!

ÖSYM'nin resmi sitesinde ayrıca adayların sınava giriş yapmadan önce dikkat edecekleri hususlara ilişkin şu bilgiler verildi. 

07 Ağustos 2021 tarihinde uygulanacak olan 2021-KPSS A Grubu Alan Bilgisi Sınavları 1. Oturumu için adaylar, saat 10.00’dan sonra sınav binalarına alınmayacaklardır.

07 Ağustos 2021 tarihinde uygulanacak olan 2021-KPSS A Grubu Alan Bilgisi Sınavları 2. Oturumu için adaylar, saat 14.30’dan sonra sınav binalarına alınmayacaklardır.

08 Ağustos 2021 tarihinde uygulanacak olan 2021-KPSS A Grubu Alan Bilgisi Sınavları 3. Oturumu için adaylar, saat 10.00’dan sonra sınav binalarına alınmayacaklardır. 

ÖSYM SOSYAL MEDYA HESABINDAN PAYLAŞIM

kpss

ÖSYM Başkanlığı sosyal medya hesabından bir paylaşım ile sınav giriş belgeleri hakkında adaylara bilgi verdi. 

HABERİ PAYLAŞ: