Son 2520 gün primlerinize bakın! SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı hangisi fazlaysa o statüden emekli olacaksınız! İşte EYT'de o formül açıklandı

Türkiye'de milyonlarca emeklinin merakla beklediği gelişmeler arasında yer alan EYT yasasına ilişkin yeni detaylar netleşmeye başladı. Son 2520 gün primlerinize bakın! SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı hangisi fazlaysa o statüden emekli olacaksınız! İşte EYT'de o formül açıklandı

Son 2520 gün primlerinize bakın! SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı hangisi fazlaysa o statüden emekli olacaksınız! İşte EYT'de o formül açıklandı

Son 2520 gün primlerinize bakın! SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı hangisi fazlaysa o statüden emekli olacaksınız! İşte EYT'de o formül açıklandı - Türkiye'de milyonlarca emeklinin merakla beklediği gelişmeler arasında yer alan EYT yasasına ilişkin yeni detaylar netleşmeye başladı. Yeni gelen açıklamalara göre ise EYT ile ilgili sıcak gelişmeler yaşanıyor. Buna göre milyonlarca emeklilikte yaşa takılan vatandaşlar Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'ndan ve Cumhurbaşkanlığı'ndan gelecek açıklamaları bekliyor.

Son günlerde sık sık konuşulmaya başlanan EYT ile ilgili yeni detaylar gündemde yer almaya devam ediyor. Buna göre ise her gün farklı formüller gündemde ki yerini korurken bakanlıktan tarafından gelen açıklamalar ile EYT problemi ile ilgili ilerleyen aylarda detayların kamuoyu ile paylaşılacağı açıklandı.

Buna göre ise bakanlık Aralık ayında Meclis'e taşınacak olacak konu ile ilgili çalışmalarında hız kazandı. Ocak 2023'de meclise sunulacak önerge ile artık milyonlarca vatandaşın emekli edilmesi bekleniyor. Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Erdursun ise son yaptığı açıklama ile birlikte emeklilik için o detayları paylaştı. Milyonları heyecanlandıran gelişme gündeme bomba gibi düştü. İşte detaylar!

SGK Uzmanı Özgür Erdursun açıkladı

Son 2520 gün primlerinize bakın! SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı hangisi fazlaysa o statüden emekli olacaksınız! İşte EYT'de o formül açıklandı

Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Erdursun'un paylaştığı tweette şu ifadelere yer verdi. "Son 2520 gün primlerinize bakın SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı hangisi fazla ise o statünün şartlarına göre emekli olacaksınız. 08.09.1999 tarihine kadar sigortalı olduysanız EYT’lisiniz. Yasa çıktığında SSK 5.000 gün, Bağkur ve E.S ise Kadınlarda 7200, Erkeklerde 9.000 gün olacak!"

Vatandaşlara son 2520 gün primlerinize bakın diye uyarı yapan Özgür Erdursun bu süre içerisinde hangisi fazla ise o statüden emekli olunacağını açıkladı. 8 Eylül 1999 tarihine kadar sigortalı olunulduysa eğer EYT'li olduğunu yineleyen Özgür Erdursun, yasanın çıkması ile birlikte SSK'da 5000 gün ve Bağ-Kur - Emekli Sandığı'nda ise kadınlarda 7200 ve erkeklerde 9000 gün ile emekli olunabileceğini açıkladı. Yeni gelen bu açıklama ile birlikte 700 bini aşkın kişinin emekli olması beklenirken diğer yeni detaylar ile birlikte 2023'ün ilk 6 aylık döneminde tüm EYT'lilerin problemleri çözüleceğe benziyor.

Özgür Erdursun yaptığı açıklamanın peşine tekrar yeni bir tweet yayınlayarak prim günleri ile ilgili SSK'da değişiklik olabilir diye not düştü. İşte o açıklama.. "SSK 5.000-5.975 arası değişebilir."