Yılmaz'dan Bahçeli İle İlgili Şok İddia

Muhafazakar Yükseliş Parti lideri Ahmet Reyiz Yılmaz, MHP lideri Devlet Bahçeli ile ilgili “Bahçeli’nin genel başkanlığı hukuki bile değildir. Parti de hukuki olmayan bir tüzük değişikliğini genel başkanlık seçim gecesi bir operasyonla yapmıştır” iddiasında bulundu.

Haberler 05.09.2015, 13:50
Yılmaz'dan Bahçeli İle İlgili Şok İddia

ANKARA (ANKA) - Muhafazakar Yükseliş Parti lideri Ahmet Reyiz Yılmaz, MHP lideri Devlet Bahçeli ile ilgili “Bahçeli’nin genel başkanlığı hukuki bile değildir. Parti de hukuki olmayan bir tüzük değişikliğini genel başkanlık seçim gecesi bir operasyonla yapmıştır” iddiasında bulundu.

- “KİM JONG UN’UN YÜZÜNDE BAHÇELİ’NİN GENÇLİĞİNİ GÖRÜYORUM”-

Yılmaz yaptığı açıklamada MHP lideri Devlet Bahçeli’yi sert sözlerle eleştirerek şöyle dedi:

“Bahçeli bir diktatörden çok daha fazlası. Kim Jong Un’un yüzünde Bahçeli’nin gençliğini görüyorum. Asla bir ülkücü değil, Faşist eğilimleri olan bir zorba dedi. Kuzey Kore Lideri Bahçeli’nin yanında çok daha masum.

-KONGRE ÇAĞRISI YAPTI-

MHP tabanı MHP diye bir parti kalmadığını bunun yerini Bahçeli diktatörlüğü aldığını görmeli artık. Bahçeli, Tuğrul Türkeş’in olağanüstü kongre çağrısına ihraç ile cevap vermek yerine medeni cesaret gösterip kongre toplamalıydı.”

“Dışarıdan biriken muhalefeti nasıl susturacaksın?” diye seslenen Yılmaz, şöyle devam etti:

“Bahçeli, kimse kendini partiden üstün görmemeli derken bu kurala kendisini dahil ediyor mu acaba? Ediyorsa kendisine ömür boyu genel başkanlık yolunu açacak tüzük değişikliğini 2009 yılında bir gece de neden yaptı? Kurala göre MHP Genel Başkanlık süreci 5 dönemle sınırlandırılmıştı. Bu kural Bahçeli tarafından yıkılarak diktatörlük ilanının tescili olmuştur.

Diktatör değilim diyorsa seçim öncesi kongre yapmalıdır

Sayın Bahçeli diktatör olmadığını ispatlamakla yükümlüdür. Bunun tek yolu kendisinden son derece rahatsızlık duyan parti tabanını rahatlatmak için seçim öncesi kongre yapıp kırdığı döktüğü dalları bir araya toplaması gerekmektedir. 

Erdoğan’ın 3 dönem kuralına gösterdiği saygıyı görmelidir.”

-“BAHÇELİ’NİN GENEL BAŞKANLIĞI HUKUKİ BİLE DEĞİLDİR”-

MHP lideri Bahçeli’nin genel başkanlığı ile ilgili iddiada bulunan Yılmaz, “Bakın şu an itibari ile Sayın Bahçeli’nin genel başkanlığı hukuki bile değildir. Parti de hukuki olmayan bir tüzük değişikliğini genel başkanlık seçim gecesi bir operasyonla yapmıştır. Normal de 2009 tarihindeki kongrede ki adaylığı kusurlu ve hukuk dışıdır. Erdoğan’ı diktatörlükle suçlayan Bahçeli onun parti tüzüğüne olan bağlılığı ve cesaretinden feyiz almalıdır”  dedi. (ANKA)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@