Yiğit Bulut'tan Başkanlık Sistemi Açıklaması

ANKARA (ANKA) – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ekonomi Başdanışmanı Yiğit Bulut, Amerikan ticaret odaları ve sivil toplum işbirliğiyle yüzlerce Amerikan şirketinin Türkiye’de katılacağı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da k

Haberler 08.04.2015, 21:28
Yiğit Bulut'tan Başkanlık Sistemi Açıklaması

ANKARA (ANKA) – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ekonomi Başdanışmanı Yiğit Bulut, Amerikan ticaret odaları ve sivil toplum işbirliğiyle yüzlerce Amerikan şirketinin Türkiye’de katılacağı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da katılarak hitapta bulunacağı bir “Türkiye’de Yatırım Konferansı” düzenleneceğini bildirdi.

Yiğit Bulut, ABD temasları hakkında Twitter üzerinden bilgi verirken “Başta paralel örgüt olmak üzere, içeriden-dışarıdan engelleme girişimlerine rağmen dün Washington’da çok önemli bir toplantı gerçekleştirdik. ABD’nin en büyük 15 şirketinin temsilcileriyle dünya ve Türkiye ekonomisini konuştuk” dedi. ABD’li işadamlarıyla üreten Türkiye modelini incelediklerini ve “yeni Türkiye”nin hedeflerini anlattıklarını belirten Bulut, “Başkanlık sistemi ve 2023 hedeflerine olan ilgi ve destek Türkiye’den görünenden çok daha fazla. Türkiye’nin parlayan yıldızı ve 2023 hedefleri benimsenmiş durumda. Türkiye’nin üretim odaklı ekonomi modeline geçtiğinin altını çizdik. Gerek bu toplantıda, gerekse yaptığım görüşmelerde bir detayı çok net anlattı: Türkiye’de yüksek faiz ve ranta dayanan ‘Derviş modeli’ kesinlikle bitmiştir!” dedi.

Bir de önemli karar aldıklarını kaydeden Yiğit Bulut, “Amerikan ticaret odaları ve sivil toplum işbirliğiyle, yüzlerce Amerikan şirketinin Türkiye’de katılacağı ve Sayın Cumhurbaşkanımızın kendilerine hitap edeceği bir ‘Türkiye’de yatırım konferansı’ düzenleyeceğiz” bilgisini verdi. (ANKA)

(ORH/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@