Yeni Hükümet Cumhurbaşkanı'na Sunulacak

Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti İl Başkanları toplantısında konuştu. Davutoğlu, “Yeni hükümeti öğleden sonra Sayın Cumhurbaşkanı’na takdim edeceğim” dedi.

Haberler 28.08.2015, 12:50
Yeni Hükümet Cumhurbaşkanı'na Sunulacak

ANKARA (ANKA) - Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti İl Başkanları toplantısında konuştu. Davutoğlu, “Yeni hükümeti öğleden sonra Sayın Cumhurbaşkanı’na takdim edeceğim” dedi.

7 Haziran seçimlerinin ardından hükümeti kurma görevi verilen Davutoğlu’nun CHP ve MHP ile yaptığı koalisyon görüşmelerinden sonuç çıkmamıştı.

45 günlük sürenin dolmasının ardından erken seçim kararı alan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 25 Ağustos Salı günü Davutoğlu’nu geçici hükümeti kurmakla yeniden görevlendirmişti.

AK Parti Genel Merkezi’ndeki Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısında konuşan Davutoğlu, “Bugün öğleden sonra inşallah Cumhurbaşkanımıza yeni hükümetimizi de takdim edeceğim, bir anlamda erken seçime gidiş startının en somut adımları da atılmış olacak” ifadelerini kullandı.

Davutoğlu, CHP, MHP ve HDP'li isimlere seçim hükümetinde yer almaları için teklif götürmüş, CHP'li 5 isim tarafından reddedilen teklifi MHP'li Tuğrul Türkeş kabul etmişti. HDP'li Levent Tüzel de gelen teklifi geri çevirmişti. (ANKA)

(HM/ÖZK)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@