Yeni Çalışma Bakanı Bilgin'in Ümitlendiren EYT Geçmişi! İlk İcraat EYT Mi?

Çalışma Bakanlığı'nda gerçekleştirilen görev değişikliğinin ardından birçok alanda yeni beklentiler oluşmaya başlandı. Uzun zamandır sessiz olunan konulardan olan EYT'de de görev değişikliği sonrası yeni adımların atılma ihtimali ele alınıyor. Zira yeni Çalışma Bakanı Vedat Bilgin EYT'lilerin yakından tanıdığı isimlerden.

Yeni Çalışma Bakanı Bilgin'in Ümitlendiren EYT Geçmişi! İlk İcraat EYT Mi?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yeni Kabine atamaları hafta ortasında gerçekleştirildi. 

Yapılan atamalar ile Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ikiye bölündü. Aile ve Sosyal Hizmet Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlıkları halini alan yeni bakanlıklara ayrıca yeni bakanlar atandı. Zehra Zümrüt Selçuk görevden alınırken Vedat Bilgin ve Derya Yanık göreve getirildi. 

EYT'LİLER YAKINDAN TANIYOR

Yeni Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olan Vedat Bilgin, siyasi gündemin bir dönem sıkça konuşulan ancak son dönemlerde unutulan kitlesi emeklilikte yaşa takılanların çok yakından tanıdığı bir isim. 

Vedat Bilgin, 2019 yılında EYT konusunda Cumhurbaşkanlığı tarafından başlatılan Emeklilikte Yaşa Takılanlar çalışmasının başında yer almıştı. O dönem EYT çalışması Vedat Bilgin tarafından gerçekleştirilmişti. Bilgin'in kabinede Çalışma Bakanı olarak yer alması EYT'lilerin ümitlenmesine neden oldu. 

Kulislerde; Vedat Bilgin bakanlığında, Çalışma Bakanlığı'nın EYT konusuna dair daha sıcak durması bekleniyor. Bilgin'in EYT'nin çözüme kavuşturulması için ek adımlar atabileceği ve yeni çalışmalar yürütebileceği öngörülüyor. 

Sorunların Çözümü - Ek Seçenekler

Çalışma Bakanlığı'nın EYT'li vatanşdaşların yaşadıkları sorunların çözümünde de yer alması bekleniyor. Bu kapsamda çalışanlar ile işverenlere sunulacak yeni ödeme ve teşvikler, kısa çalışma modelleri, istihdamın artırılması gibi birçok alanda iyileştirici adımlar bekleniyor. 

EYT Gelişmelerinden Sürekli Haberdar Olmak için Uygulamamızı Telefonunuza İndirebilirsiniz

Android Uygulamız Telefona İndirmek için TIKLAYIN

İos Uygulamamız Telefona İndirmek için TIKLAYIN

İLK İCRAAT EYT OLSUN

Çalışma Bakanlığı görevine Vedat Bilgin'in getirilmesinin ardından ise EYT'liler sosyal medya çalışmalarına başladılar. İlk İcraat EYT Olsun sloganıyla paylaşımlarda bulunan EYT'li vatandaşlar Vedat Bilgin'e seslendiler. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@