Yeni Atamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu ile ilgili bakanların imzası ile yapılan atamalara ilişkin kararlar Resmi Gazete’de yayımlandı.

Haberler 27.08.2015, 15:08
Yeni Atamalar

ANKARA (ANKA) – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu ile ilgili bakanların imzası ile yapılan atamalara ilişkin kararlar Resmi Gazete’de yayımlandı.

Geçici seçim hükümetinin bu hafta içerisinde kurulması beklenirken 62. hükümet, kritik mevkilere atamalar yapmaya devam ediyor.

Başbakanlık ile Enerji ve Tabii Kaynaklar, Gıda, Tarım ve Hayvancılık, Gümrük ve Ticaret, Maliye, Millî Eğitim, Millî Savunma, Orman ve Su İşleri, Sağlık ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlıklarına Ait Atama Kararları Resmi Gazete’de yayımlandı.

Buna göre, Başbakanlıktan, Muş İl Müftüsü Recep Uzun’un başka bir göreve atanmak üzere bu görevinden alındı. Yerine ise Alettin Bozkurt atandı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Türkiye Elektrik Ticaret ve Taahhüt A.Ş. Genel Müdürlüğü Yönetim Kurulu Üyeliğine Necati Yamaç’ın yeniden atanması uygun görüldü. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Bakanlık Müşavirliğine Yenilenebilir Enerji Genel Müdürü Yusuf Yazar’ın, Yazar’ın yerine ise Münib Karakılıç’ın atanmaları kararlaştırıldı.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü Yönetim Kurulu Üyeliklerine, aynı yer Genel Müdür Yardımcıları ve Yönetim Kurulu Üyeleri Dr. Turgay Turna ile Süleyman Pınarbaş’ın yeniden atanmalarına karar verildi.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığında, Müsteşarlığa Cenap Aşçı atandı. Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Volkan Kaplan’ın başka bir göreve atanmak üzere bu görevden alınması da uygun görüldü. Kooperatifçilik Genel Müdür Yardımcısı ise Eyüp Aksoy oldu.

Maliye Bakanlığı, Bakanlık Müşavirliğine Ömer Duman getirildi.

Millî Eğitim Bakanlığı Kırıkkale İl Millî Eğitim Müdürlüğüne İsmail Çetin, Bakanlık Müşavirliğine de Nebi Kılıçarslan atandı.

Millî Savunma Bakanlığı, Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu Genel Müdürlüğü Yönetim Kurulu Üyeliklerine aynı yer Genel Müdür Yardımcıları Hayrettin Özden ve Kadri Uyanık’ın atanması kararlaştırıldı. Bakanlık çok sayıda askeri hakim subayı da yeni görevlere atadı.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığına Bakanlık Müşaviri İbrahim Çiftçi’nin ataması yapıldı. Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcılığına Yusuf Kandazoğlu getirilirken, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü 6. Bölge Müdürlüğüne (Adana) Ali Kılıç, Aşağı Fırat Projesi 15. Bölge Müdürlüğüne (Şanlıurfa) Oğuz Kasap, 1. Bölge Müdürlüğüne (Bursa) Nazmi Koçak ve 21. Bölge Müdürlüğüne (Aydın) Murat Alp atandı.

Sağlık Bakanlığı, Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğüne Dr. Fuat Kantarcı’nın, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü Yönetim Kurulu Üyeliğine de Murat Kavak’ın atanması kararlaştırıldı. Ayrıca Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Aydın Özen’in başka bir göreve atanmak üzere bu görevinden alınması uygun bulundu. (ANKA)

(HM/ÖZK)

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@