Yarkadaş: Zırhlı Araç Arkasında Sürüklenen Şahıs Kim?

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, Başbakan Ahmet Davutoğlu’na, “Akrep adı verilen zırhlı araç arkasında sürüklenen şahıs kimdir? Olayla ilgili bir soruşturma başlatılmış mıdır?” diye sordu.

Haberler 07.10.2015, 20:02
Yarkadaş: Zırhlı Araç Arkasında Sürüklenen Şahıs Kim?

ANKARA (ANKA)- CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, Başbakan Ahmet Davutoğlu’na, “Akrep adı verilen zırhlı araç arkasında sürüklenen şahıs kimdir? Olayla ilgili bir soruşturma başlatılmış mıdır?” diye sordu.

Yarkadaş, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde, “Basına yansıyan ve adının Hacı Lokman Birlik adlı vatandaşın, özel hareket timleri tarafından önce yaralandığı sonra da infaz edildiği iddia edilmektedir” diyerek şöyle devam etti:

  “Medyaya yansıyan fotoğraf ve görüntüler doğru mudur? Akrep adı verilen zırhlı araç arkasında sürüklenen şahıs kimdir? Yeni Türkiye’nin fotoğrafı, suçu ne olursa olsun bir Akrep’in arkasına bağlanarak sürüklenen vatandaşın fotoğrafı mıdır? Bir cesede yapılan eziyeti nasıl değerlendiriyorsunuz? Olayla ilgili bir soruşturma başlatılmış mıdır? Başlatılmışsa ne aşamadadır? Hacı Lokman Birlik adlı vatandaşın cenazesinin getirildiği Şırnak Devlet Hastanesi’nde sağlıkçı Menal Geçer isimli vatandaşın Birlik’in hastaneye taşınması için sedye getirdiği sırada özel hareket timlerinin saldırısına uğradığı ve gözaltına alındığı doğru mudur?

Başına silah dayanan DİHA muhabiri Serhat Yüce ve yumrukla darp edilen Gün TV muhabiri Murat Demir’i gözaltına alan özel harekat polisleri tespit edilmiş midir?” (ANKA)

(MG/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@